Anthony Davis kontuzjowany – może nie zagrać w meczu numer 5

Anthony Davis kontuzjowany – może nie zagrać w meczu numer 5

Jak wynika z przedmeczowego raportu Los Angeles Lakers, Anthony Davis może nie zagrać w piątym meczu Finałów Konferencji z powodu kontuzji kostki. Davis nabawił się urazu w czwartej kwarcie ostatniego spotkania, wygranego przez Lakers 114:108. AD po groźnie wyglądającym upadku wrócił na parkiet i dograł mecz do końca – zdobył wówczas 34 punkty i 5 zbiórek, spędzając na boisku łącznie aż 40 minut.

W raporcie Jeziorowców przy nazwisku Davisa widnieje status 'questionable’, co oznacza, że jego występ jest niepewny. Biorąc pod uwagę przewagę 3-1, jaką zespół z Los Angeles wypracował sobie do tej pory w serii z Nuggets, nie jest wykluczone, że trener Frank Vogel postanowi dać odpocząć jednej ze swoich gwiazd. Zwłaszcza, że kłopoty zdrowotne dotykają także pozostałych zawodników. Problem z prawą pachwiną ma chociażby LeBron James – jego występ na ten moment jest jednak określany jako 'prawdopodobny’. Ponadto na prawy nadgarstek narzeka Alex Caruso, a niesprawny palec lewej ręki sygnalizuje Danny Green. Wszyscy oni najpewniej zagrają dzisiejszej nocy (3:00 naszego czasu). Pod znakiem zapytania jednak, poza występem Anthony’ego Davisa, stoi także występ Diona Waitersa. Choć dotychczas w Finałach Konferencji nie postawił jeszcze stopy na parkiecie, w kontekście problemów zdrowotnych pozostałych zawodników jego dyspozycyjność mogłaby być wartościowa.

Anthony Davis jest w niesamowitym gazie – w samych tylko Finałach Konferencji notuje średnio 32,3 punktu, 6,5 zbiórki, 2,5 asysty i 1,3 przechwytu. Choć to o LeBronie myśli się jako o liderze swojego zespołu, to w tej serii wielu kibiców widzi właśnie w Davisie najlepszego zawodnika Lakers. Trzeba jednak uczciwie przypomnieć, że LBJ notuje w tej serii liczby na poziomie 24,3 punktu, 9 zbiórek i 8,8 asysty, tworząc z AD najlepszy duet na tym etapie rozgrywek.

https://www.youtube.com/watch?v=L0ijdLPGRIc

źródło:YouTube/Chazz NBA