Andrew Bogut wraca do Golden State Warriors!

Andrew Bogut wraca do Golden State Warriors!

Andrew Bogut wraca do NBA. Środkowy podpisze kontrakt obowiązujący do końca sezonu z Golden State Warriors.

Od kilku dni pojawiały się plotki, że Andrew Bogut jest bliski powrotu do NBA. Zainteresowani jego usługami mieli być Boston Celtics, Philadelphia 76ers i oczywiście Golden State Warriors. Jak poinformował właśnie Chris Haynes z Yahoo Sports, australijski środkowy dogadał się z Wojownikami.

Tym samym będzie to wielki powrót Boguta do Dubs. Andrew bowiem spędził 4 sezony w Oakland, będąc jednym z absolutnie kluczowych elementów ekipy mistrzowskiej z 2015 roku i rekordowej drużyny z 2016 roku. Po porażce w Finałach z Cavs, Andrew został poświęcony w celu podpisania kontraktu z Kevinem Durantem i Bob Myers postanowił wymienić go do Dallas Mavericks.

Były numer pierwszy draftu ostatni rok spędził w Australii, gdzie w wieku 34 lat (i po wielu poważnych kontuzjach) został wybrany MVP sezonu, zgarniając przy okazji tytuł Obrońcy Roku. Notował 11 pkt 11 zb i 2,7 blk.

W Warriors Andrew będzie zmiennikiem DeMarcusa Cousinsa. Oczywiście, Bogut już za czasów swojej pierwszej przygody z Dubs nie radził sobie najlepiej z przejmowaniem niskich zawodników, zatem przy szybkim graniu przeciwko np. Rockets nie będzie z niego wiele pożytku. Jednakże, to niezwykle inteligentny zawodnik i świetny stricte podkoszowy obrońca. Niegdyś Draymond Green stwierdził, że Andrew był jego największym mentorem w kwestii obrony. Może teraz poduczy trochę Boogiego?

W dodatku jego przegląd parkietu jest znakomity. Nie bez powodu spora część ataku w 2015 roku przechodziła również przez jego ręce.

Dla nas ta wiadomość ma także drugie dno. Podpisując Boguta, Warriors zapełnili swoją podkoszową rotację, tym samym oficjalnie można stwierdzić, że Marcin Gortat w Golden State nie zagra. Przynajmniej nie w tym roku.

Źródło: Youtube.com/Evin Gualberto