Andre Iguodala w Miami Heat!

Andre Iguodala w Miami Heat!

Około godziny drugiej trzydzieści w nocy czasu polskiego, Adrian Wojnarowski z ESPN potwierdził wymianę, którą przeprowadziły zespoły Memphis Grizzlies i Miami Heat.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

36-letni Andre Iguodala wzmocni jedną z czołowych ekip Konferencji Wschodniej, a do Grizzlies dołączy Justise Winslow. Uczestnik Meczu Gwiazd z 2012 roku pozostawał poza grą od 13 czerwca 2019 roku (szósty mecz Finałów NBA z Toronto Raptors). 7 lipca został wytransferowany do Memphis Grizzlies za Juliana Washburna. Co ciekawe, władze klubu z Memphis zgodziły się, by Iggy swoim tokiem przygotowywał się do gry i do ewentualnej wymiany. Do takowej doszło dziś w nocy – Pat Riley uzyskał znaczące wzmocnienie zespołu, który na półmetku sezonu zasadniczego zajmuje (razem z Boston Celtics) bardzo dobre trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Co więcej, Iguodala zgodził się również na dwuletnie przedłużenie kontraktu, dzięki któremu zarobi 30 milionów dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=_p5AZfOahLY

źródło: youtube.com (FreeDawkins)

36-letni Iguodala (który obchodził urodziny zaledwie 9 dni temu) jest trzykrotnym mistrzem NBA z Golden State Warriors; dzięki dobrej grze w Finałach NBA 2015 został nagrodzony tytułem MVP. Do tego był dwukrotnie wybierany do All-Defensive Team. Jego doświadczenie może być bardzo przydatne – rozegrał w swojej karierze 145 spotkań w playoffs, co jest trzecim wynikiem wśród aktywnych zawodników. Ustępuje tylko LeBronowi Jamesowi i swojemu nowemu koledze z drużyny, Udonisowi Haslemowi.

źródło: youtube.com (Mark Anthony Garrett)

Tymczasem 23-letni Winslow po pięciu sezonach spędzonych w Miami przeniesie się do Konferencji Zachodniej. Ze względu na ruchy transferowe wykonane przez Pata Riley’a latem 2019 roku, rola Winslowa w zespole zmalała – wystąpił w wyjściowym składzie tylko w pięciu meczach. Do tego notuje zaledwie 38.8% skuteczności rzutów z pola i 22.2% rzutów za trzy punkty. Co najgorsze, od 6 grudnia 2019 roku rozegrał zaledwie jedno spotkanie – wciąż odczuwa skutki kontuzji pleców, z którą zmaga się od kilku tygodni.

https://www.youtube.com/watch?v=NA7xW5zMaLg

źródło: youtube.com (FreeDawkins)

To jednak nie koniec działań Miami. Jak donosi Adrian Wojnarowski, obie strony pracują nad włączeniem do wymiany OKC Thunder, dzięki czemu do Heat dołączyłby również Danilo Gallinari: