Andre Drummond odejdzie z Cavaliers

Andre Drummond odejdzie z Cavaliers

Kończy się przygoda Andre Drummonda z Cleveland Cavaliers. Jak informują amerykańscy dziennikarze, środkowy nie zagra więcej w barwach drużyny z Ohio.

Andre Drummond nie znajduje się już w planach Kawalerzystów, którzy chcą wymienić swojego centra jeszcze przed tegorocznym trade deadline. Jak dodaje Adrian Wojnarowski, do tego czasu nie zobaczymy już Dre na boisku. Cavs zdecydowali się postawić w pełni na Jarretta Allena jako swojego centra przyszłości i zamiast ograniczyć rolę Drummonda wolą znaleźć mu nowy klub.

Niestety dla wielu zainteresowanych, w tym m.in. Brooklyn Nets, czy Dallas Mavericks, Cleveland nie bierze pod uwagę opcji wykupienia kontraktu, zatem w grę wchodzi jedynie wymiana.

Kto zatem skusi się na usługi Drummonda? Według ESPN żadne poważniejsze rozmowy jeszcze się nie toczą, lecz Shams Charania zapewnia, że od jakiegoś czasu trwają negocjacje z Toronto Raptors. Dinozaury od początku sezonu mają spore problemy pod koszem i Andre mógłby się tutaj okazać absolutnie nieoceniony.

Główny problem to oczywiście kontrakt centra. Drummond zarabia w tym roku niemal 29 mln dolarów. Co prawda Cavs wystarczą 23 miliony dolarów w kontraktach, aby móc dopiąć wymianę, lecz wciąż jest to całkiem spora cena, której Raptors mogą nie być w stanie zaoferować bez pomocy trzeciej drużyny. Sporą zaletę z pewnością stanowi fakt spadającego kontraktu Drummonda po zakończeniu sezonu.

Niewykluczone, że po środkowego zdecyduje się odezwać Danny Ainge, który dysponuje przecież ogromnym wyjątkiem pozyskanym dzięki transferowi Gordona Haywarda. Celtics także bowiem przydałoby się wsparcie pod obręczą.

Do jakiej drużyny już wkrótce przeniesie się Andre Drummond?

YT: NBA