Adam Silver pomoże Kyriemu Irvingowi?

Adam Silver pomoże Kyriemu Irvingowi?

Kyrie Irving z powodu braku szczepienia przeciwko koronawirusowi wciąż pozostaje ograniczony do występów jedynie na wyjeździe. Rozgrywający może mieć jednak nadzieję, iż wkrótce się to zmieni. W sprawę zawodnika Nets zaangażował się bowiem sam komisarz ligi Adam Silver.

Silver pojawił się w telewizji ESPN, gdzie poruszał wiele istotnych dla ligi tematów, między innymi turnieju w trakcie sezonu, czy negocjacji transferowych. Nie zabrakło także tematu szczepień, a co za tym idzie również sytuacji Kyriego Irvinga. Komisarz poddał w wątpliwość zasadność absencji rozgrywającego Nets w trakcie domowych spotkań:

„Dziwne są zasady w Nowym Jorku, jeśli odnoszą się jedynie do zawodników gospodarzy. Skoro prawo to ma na celu chronić ludzi zgromadzonych w hali, według mnie nie ma to sensu, że niezaszczepiony gracz drużyny przyjezdnej może grać, a zawodnik gospodarzy już nie. Władze Nowego Jorku powinny się przyjrzeć temu przepisowi.”

Adam Silver

Komisarz bardzo wyraźnie zaznaczył przy tym, że nie należy do przeciwników szczepienia. Silver dodał, iż chciał wprowadzić obowiązek szczepień, lecz Związek Zawodników nie wyraził na to zgody. Mimo to, według oficjalnych danych liczba zaszczepionych zawodników wynosi ponad 97%. Spora część z nich otrzymała również dawkę przypominającą.

„Podkreślam raz jeszcze, że osobiście uważam, iż wszyscy powinni być w pełni zaszczepieni. Potrafię sobie jednak wyobrazić scenariusz, w którym Eric Adams, który nie był na stanowisku, gdy wprowadzano tę zasadę postanawia ją zmienić.”

Adam Silver

O komentarz postanowiono zapytać burmistrza Nowego Jorku, który urząd piastuje od 2022 roku. Adams nie jest zbyt chętny na zmianę przepisów nawet pomimo faktu, że generalnie zgodził się z Silverem:

„Przede wszystkim zgadzam się z tym, że ta zasada jest nie fair. Pozwalamy sportowcom z całego kraju grać tutaj, jeśli nie są zaszczepieni, podczas gdy wymagamy tego od zawodników miejscowych. To samo dotyczy świata rozrywki. Myślę, że to nie w porządku.

Bardzo ostrożnie jednak podchodzę do całego tematu. Perspektywa zamknięcia całego miasta spędza mi sen z powiek. Wprowadziliśmy taką zasadę i się jej trzymamy. Gdybym zaczął ją zmieniać, mogłoby to wysłać dwuznaczne sygnały w temacie naszego podejścia do całej sprawy. Dlatego właśnie mam poważny dylemat, co zrobić, szczerze mówiąc.”

Eric Adams

Obecne stanowisko władz miasta pozostaje zatem niezmienne, chociaż nie wiadomo na jak długo. Jak powszechnie wiadomo, politycy lubią zmieniać zdanie, zatem niewykluczone, iż wkrótce znajdzie się jakiś sposób na to, aby Kyrie jednak grał na Brooklynie, co znacząco wpłynie na tegoroczne szanse Nets.