Aaron Gordon poprosił o transfer!

Aaron Gordon poprosił o transfer!

Aaron Gordon poprosił o transfer!
fot. Flickr/Jose Garcia

Jak donoszą Sam Amick i Jared Weiss z The Athletic, Aaron Gordon oficjalnie poprosił zarząd Orlando Magic o transfer. Sytuacja miała mieć miejsce już miesiąc temu, w lutym. Wtedy to za pośrednictwem swojego przedstawiciela Gordon skontaktował się z prezydentem klubu, Jeffem Weltmanem, informując o chęci zmiany barw.

Gordon chce odejść już od miesiąca – dość długo udało się tę informację utrzymać w kuluarach. Ostatni dzwonek na przeprowadzenie wymian wybija jednak w najbliższy czwartek. Biorąc pod uwagę, że w takich sytuacjach kluby nie bardzo mają inną opcję niż wymianę zniechęconego zawodnika, należy spodziewać się, że Gordon w najbliższych dniach zmieni barwy klub.

Źródła The Athletic mówią o dużym zainteresowaniu Celtics Aaronem Gordonem – o tym zainteresowaniu już słyszeliśmy. Pojawiają się też głosy o zainteresowaniu ze strony Rockets, Wolves, Nuggets i Blazers. Fakt, że zawodnik sam chce odejść, nieco zmienia jednak obraz – pozycja negocjacyjna Magic jest w takim wypadku słabsza. W kontrakcie Gordona został jeszcze tylko jeden rok i latem 2022 roku wejdzie on na rynek wolnych agentów. W teorii daje to Magic możliwość handlowania jego umową jeszcze po obecnym sezonie – wtedy jednak wartość transferowa tego kontraktu będzie niższa. Orlando nie musi więc desperacko szukać wymiany już teraz, ale wiedząc, że chcą wejść w przebudowę, trzeba założyć, że chcą dostać za Gordona jak najwięcej – a jego wartość będzie tylko spadać.

Aaron Gordon opuścił w tym sezonie kilkanaście meczów z powodu problemów z kolanem. W 23 rozegranych spotkaniach notuje średnio 14,7 punktu, 6,8 zbiórki i 4,2 asysty. Ma jednak przebłyski świetnej gry – jak ostatni mecz przeciwko Nets:

YT/NBA