NBA. Trae Young ostro o sędziach po porażce Atlanty Hawks z Orlando Magic

NBA. Trae Young ostro o sędziach po porażce Atlanty Hawks z Orlando Magic

NBA. Trae Young ostro o sędziach po porażce Atlanty Hawks z Orlando Magic
Photo by Todd Kirkland/Getty Images

Atlanta Hawks wrócili z przerwy All-Star na mecz przeciwko Orlando Magic, ale zamiast skupić się na samej grze, po spotkaniu cała uwaga skupiła się na pracy sędziów. Pomimo świetnej indywidualnej postawy Trae’a Younga, który zdobył 38 punktów, Hawks przegrali 108-114.

Young, który otrzymał jedno z trzech przewinień technicznych dla Hawks w tym meczu, nie krył swojej frustracji podczas wywiadu po spotkaniu. Rozgrywający był zdenerwowany i oskarżał niektórych arbitrów o podejmowanie decyzji na podstawie osobistych odczuć, a nie przepisów gry. „Niektórzy sędziowie biorą to osobiście” – powiedział Young. Zwrócił uwagę, że Orlando, znane ze swojej fizycznej gry, oddało 10 rzutów wolnych więcej niż Atlanta, co jeszcze bardziej wzmocniło jego przekonanie, że decyzje były niesprawiedliwe.

Czuję, że gdybyś zapytał innych w lidze, wiedzieliby, że [Orlando] jest prawdopodobnie bardziej fizyczną drużyną niż my – powiedział Young. – Sposób, w jaki wchodziliśmy pod kosz, nawet niektórzy z chłopaków śmiali się, kiedy nie gwizdano. To po prostu frustrujące – dodał. Choć to prawda, że Magic grają bardziej fizycznie, komentarze Younga odsłaniają powszechną frustrację graczy – poczucie, że ich styl gry nie jest nagradzany odpowiednimi faulami.

Jednak problem nie dotyczy tylko samych decyzji podjętych podczas meczu. Young wyraził przekonanie, że niektórzy sędziowie mają z nim osobisty problem, który wpływa na ich decyzje. „Chciałbyś, żeby były takie mecze, gdzie nie bierzesz rzeczy osobiście, i rozumiesz, że ludzie się rozwijają” – powiedział Young. Zwrócił uwagę na rozmowę z jedną z sędziów, która, według niego, wydawała się być dumna z wyrzucania graczy. „Nawet zapytałem ją, czy lubi wyrzucać ludzi, a ona powiedziała: 'To właśnie czyni mnie dobrym sędzią.’ To właśnie takie rzeczy” – dodał.

Pomimo swojej frustracji z powodu sędziowania, Young przyznał, że porażka Hawks nie była wyłącznie wynikiem decyzji arbitrów. Zespół miał problemy w drugiej połowie, pozwalając Magic przejąć kontrolę i ostatecznie zapewnić sobie zwycięstwo. Hawks nie wykorzystali swoich szans, a ich niezdolność do kończenia wyrównanych spotkań okazała się decydująca w walce o miejsca w play-off.

Komentarze Younga odzwierciedlają rosnącą frustrację wielu graczy w NBA z powodu sędziowania, zwłaszcza gdy decyzje wydają się być pod wpływem osobistych uprzedzeń. Choć nie jest to nic niezwykłego, że gracze wyrażają niezadowolenie z pracy sędziów, słowa Younga o tym, że sędziowie biorą sprawy osobiście, przypominają o ludzkim elemencie sędziowania, który czasem prowadzi do niekonsekwentnych decyzji.

W miarę jak Hawks kontynuują walkę o pozycje w play-off, jasne jest, że będą musieli znaleźć sposób na zamknięcie meczów i radzenie sobie z frustracjami związanymi z sędziowaniem. Young i jego koledzy z drużyny będą musieli skupić się na kolejnych meczach i starać się przejść do fazy play-off.

Jan Golec
Jan Golec
KUPON AKO
  • Start: 01:00 22/02
    vs
    TYP
    Handicap Memphis Grizzlies (-2.5)
    1.88
  • Start: 01:00 22/02
    vs
    TYP
    Cleveland Cavaliers liczb punktów – powyżej 123.5
    1.77
Kurs całkowity
3,33
Stawka
50PLN
ewentualna wygrana
146,41