Celtics wyrównują rekord trójek na otwarcie sezonu

Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

Boston Celtics wyrównali rekord NBA pod względem liczby celnych rzutów za 3 punkty w meczu otwarcia sezonu. Podczas wtorkowego zwycięstwa 132-109 nad New York Knicks. Mistrzowie NBA trafili zza łuku aż 29 razy.

Celtics, aktualni mistrzowie, wyrównali także rekord Milwaukee Bucks dotyczący największej liczby rzutów za trzy w jednym meczu. Mieli szansę go pobić, jednak nie trafili żadnego z 13 rzutów w ostatnich ośmiu minutach czwartej kwarty.

Ostatecznie Celtics zakończyli mecz z 29 celnymi rzutami za trzy punkty. Liderem drużyny był Jayson Tatum, który trafił osiem rzutów zza łuku, zdobywając łącznie 37 punktów i dodając do tego 10 asyst. Jaylen Brown swoją „trójką” pobił poprzedni rekord Charlotte Hornets, wynoszący 23 celne rzuty, ustanowiony w 2019 roku. Derrick White dorzucił sześć celnych zza łuku i 24 punkty.

Boston ustanowił także nowy rekord klubu pod względem liczby rzutów za 3 punkty w jednym meczu, bijąc wcześniejszy wynik 27 trafień, również osiągnięty przeciwko Knicks w Nowym Jorku dwa lata temu.

Mimo że Knicks trafiali z gry na imponującym poziomie 55,1%, nie byli w stanie podołać dominacji Celtics. W drużynie z Nowego Jorku solidnie zaprezentowali się Jalen Brunson (22 punkty) i Mikal Bridges (16 punktów), jednak Knicks mieli problemy zza łuku, trafiając tylko 11 z 30 prób za 3 punkty.

Boston Celtics wygrają mistrzostwo NBA? Postaw na to po atrakcyjnym kursie w Totalbet!
kurs z dnia: 23.10.2024