Znamy pojedynki inauguracyjne i świąteczne sezonu 17/18!

11/08/2017
LeBron James Kevin Durant Cleveland Cavaliers Golden State Warriors NBA Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images

Łapcie za kalendarze i rezerwujcie wieczory oraz noce 17 października i 25 grudnia. NBA ujawniła właśnie, jak będzie wyglądał terminarz otwarcia sezonu i w pierwszy dzień Świąt.

Wybór drużyn, które będą rozgrywały mecze otwarcia i świąteczne, nigdy nie jest przypadkowy. NBA dba, aby w te dni zmierzyły się drużyny najlepsze i najpopularniejsze. Jeśli rozegrałeś dobry sezon, lub znacząco wzmocniłeś się w offseason, bardzo możliwe, że w nagrodę pojawisz się na ligowym afiszu pod jedną z tych szczególnych dat.

Kogo w tym roku wyróżniło NBA?

Pierwszym meczem sezonu 17/18 będzie starcie Boston Celtics i Cleveland Cavaliers, a tuż po nim, po drugiej stronie Stanów, rozpocznie się starcie Golden State Warriors i Houston Rockets.

Dzięki wydłużonemu sezonowi, liga może nam dozować swoją inaugurację, przez pierwsze cztery dni rozgrywając tylko po dwa mecze jednego wieczora. W tym czasie zobaczymy raz jeszcze mistrzów i wicemistrzów NBA, a także pierwsze starcia sezonu takich drużyn jak 76ers, Wizards, Wolves, Spurs, Knicks, Thunder, Clippers oraz Lakers. Dwa ostatnie zespoły zmierzą się w bezpośrednim, derbowym pojedynku w czwartek 19 października.

W Święta czeka nas zaś pięc pojedynków. Jak zawsze zagrają Knicks, którzy w MSG podejmą 76ers. James Harden i Chris Paul zmierzą się z Russellem Westbrookiem i Paulem George’em. Marcin Gortat pojedzie do Bostonu, a Wolves białe święta w Minnesocie zamienią na palmy Los Angeles, gdy pojadą grać z Lakers. Gwoździem programu, tym wielkim, pięknie zapakowanym prezentem, który NBA wciśnie pod naszą choinkę będzie rewanż za ostatni finał NBA!

Mniam.

Oto pełny grafik:

Teraz tylko pozostaje uzbroić się w cierpliwość…

Kopiuj link do schowka