Zakupów ciąg dalszy – Rodney Hood i George Hill w Cavaliers!

08/02/2018
Rodney Hood Utah Jazz NBA Photo by Tom Szczerbowski/Getty Images

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po transferze Isaiah Thomasa do Lakers, podczas gdy Cleveland Cavaliers przeprowadzili kolejną wymianę. Derrick Rose i Jae Crowder trafią do Utah Jazz, Rodney Hood i George Hill do Cavs, a do Kings trafi Iman Shumpert i Joe Johnson.

O ile o tym, że Cavaliers chcą pozyskać George’a Hilla mówiło się już od bardzo dawna, o tyle nikt z nas raczej nie spodziewał się tak rozbudowanej wymiany. Do zespołu z Ohio dołączy wspomniany Hill, oraz Rodney Hood z Utah Jazz, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze.

Do drużyny z Salt Lake City, trafią natomiast Derrick Rose i Jae Crowder. Obaj dołączyli do zespołu z Cleveland latem 2017 roku, i zbyt długo się w nim nie nagrali. Wraz z Rudym Gobertem i debiutującym w tym sezonie Donovanem Mitchellem, spróbują powalczyć o ósme miejsce w Konferencji Zachodniej.

Ekipę Królów z Sacramento wzmocni natomiast weteran Joe Johnson, oraz leczący obecnie kontuzję lewej stopy Iman Shumpert. Ciężko uwierzyć, iż mają pomóc wyprowadzić Kings z głębokiego kryzysu i dopiero czternastego miejsca w konferencji, tylko przed Dallas Mavericks, ale właśnie w takich realiach znaleźli się wyżej wymienieni zawodnicy.

Kopiuj link do schowka