Zagadka rozwiązana! Za miesiąc Fultz powinien znów rzucać!

05/12/2018
Markelle Fultz fot. John Sokolovski/USA TODAY Sports

Zgodnie z informacją, którą potwierdziła drużyna, Markelle Fultz cierpi na tzw. zespół górnego otworu klatki piersiowej – wcześniej informację podał agent zawodnika.

Zespół górnego otworu klatki piersiowej, jest to choroba wynikająca z tego, że struny nerwowe i naczynia krwionośne zostały poddane naciskowi w obrębie górnego otworu klatki piersiowej – przyczyną może więc być wcześniejsza kontuzja barku. Objawia się to bólem przy podnoszeniu ramion – co może w dużej mierze tłumaczyć problemy Fultza z rzutem.

Sponsor serwisu

W związku ze zdiagnozowaniem kontuzji, zespół ogłosił, że Fultz pozostanie poza rotacją na czas nieokreślony. W obozie Sixers panuje jednak optymizm – uporanie się z tą dolegliwością powinno zająć od trzech do sześciu tygodni. Agent Markelle Fultza, Raymond Brothers, z entuzjazmem przekazał te informacje Adrianowi Wojnarowskiemu:

“Ludzie wciąż mówili, że to problem natury psychicznej, a to nie prawda. Nie ma opcji, że jesteś pierwszym wyborem w drafcie i nagle w pewnym momencie przestajesz umieć układać ramiona do rzutu. Coś jest nie tak mechanicznie – teraz mamy odpowiedź co konkretnie.”

Zdiagnozowanie tego, co dokładnie dzieje się z Fultzem to bardzo dobra wiadomość, bo jest to ogromny krok w stronę rozwiązania tego problemu. Nie jest jednak tak w 100% kolorowo – Sixers są trochę wściekli. Głównie z powodu tego, jak informacja przedostała się do mediów. Adrian Wojnarowski wspomina, że agent Fultza najpierw poinformował ESPN o wynikach badań, a dopiero później podał tę informację do klubu.

Miejmy jednak nadzieję, że konflikt klubu i agenta Fultza nie przerodzi się w coś niebezpiecznego i niebawem znów zobaczymy gracza na parkiecie – tym razem zdrowego i w pełni formy. Pytanie, czy rok majstrowania przy jego rzucie nie wywołał już jakichś nieodwracalnych zmian? W tym przypadku chyba wszystko jest możliwe – nie mniej jednak trzymamy kciuki, żeby się ta cała akcja w końcu pozytywnie skończyła.

źródło:YouTube/DraftExpress

 

Kopiuj link do schowka