Young: Będę lepszy niż Doncic

16/11/2018
fot. Scott Cunningham/NBAE via Getty Images

Trae Young i Luka Doncic – najgorętsze nazwiska w tegorocznej puli debiutantów. Który z nich będzie lepszy? Trae już wie.

Trae Young i Luka Doncic to gracze, którzy będą porównywani przez cały sezon. Może nawet przeciągnie się to dłużej. Wszystko z powodu wymiany w dniu draftu, na mocy której Doncic trafił do Mavericks, a Young do Hawks.

Obaj panowie rozgrywają bardzo dobre debiutanckie rozgrywki, co tylko podgrzewa dyskusję, który klub popełnił błąd decydując się na wymianę. Rozgrywający Atlanty uważa, ze żaden. Chociaż tak naprawdę to on jest lepszy:

Sponsor serwisu

„Luka jest świetnym zawodnikiem. Nie rozumiem, czemu ta wymiana nie może zadziałać dobrze dla obu zespołów. Ciągle słyszę, jak to Atlanta popełniła wielki błąd. Luka to świetny gość i uważam, że będzie naprawdę dobrym graczem. Jednocześnie jednak jestem zdania, że ja będę jeszcze lepszy. Głównie z powodu mojej zdolności to rozciągania gry i angażowania innych.”

Cóż Trae, widocznie nie oglądałeś wielu spotkań Doncica nie? Jego talenty do angażowania innych i kreowania gry wcale nie są gorsze od Twoich.

Strzelecko natomiast wystarczy rzut oka na statystyki –Young ma 25,6% za trzy, a Doncic 39,1%. Oczywiście nie oznacza to jednoznacznie, że Trae jest dużo gorszym strzelcem od Słoweńca. Kwestia drużyny w której występują, partnerów, a także pozycji rzutowych jest kluczowa.

Przede wszystkim jednak obrona. Teraz to nie ma większego znaczenia, bo Atlanta i tak przegrywa, ale kiedy zaczną walczyć o coś więcej,to Trae stanie się regularnym celem przeciwników. Tak jak widzieliśmy to niejeden raz w przypadku Curry’ego, tak i w kwestii znacznie słabszego fizycznie Younga będziemy oglądać silniejszych graczy przestawiających go tyłem do kosza.

Kto będzie miał lepszą karierę? Wszystko wskazuje na Doncica. Nie oznacza to jednak, że Young nie będzie mógł także zostać gwiazdą ligi w przyszłości i przynieść Atlancie dużo dobrego. Skazywany przez wielu na pożarcie w NBA, Trae radzi sobie naprawdę dobrze i widać u niego przebłyski wielkiego talentu. Cieszy także jego pewność siebie, między innymi właśnie w wypowiedziach.

Po prostu Doncic wydaje się być tym typem gracza, który trafia się raz na kilka ładnych lat i którego nie można pominąć.

A Wy kogo macie?

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka