Wzmocnienia Pelicans i Grizzlies

06/04/2018
fot. Melissa Majchrzak/Getty Images

New Orleans Pelicans i Memphis Grizzlies postanowiły podpisać nowych zawodników. Obaj gracze występowali już w tych zespołach. Pelikany zaoferowały umowę Jordanowi Crawfordowi, natomiast Miśki zakontraktowały Marshona Brooksa.

Pelicans zdecydowali się podpisać Crawforda do końca bieżącego sezonu, możliwe zatem, że Jordan wystąpi tylko w 4 najbliższych potyczkach. Jego umowa jest efektem kontuzji Iana Clarka, który opuści najbliższe 5-10 dni. W związku z walką Nowego Orleanu o playoffy musieli znaleźć zastępstwo.

Sponsor serwisu

Jordan Crawford grał już w Pelicans w tych rozgrywkach. Pojawił się w dwóch spotkaniach na początku tego sezonu, po czym został zwolniony. Rzucający obrońca jednak ma całkiem niezłe wspomnienia związane z Nowym Orleanem, gdyż w zeszłym sezonie rozegrał 19 meczów w barwach ekipy z Luizjany i notował bardzo dobre 14 pkt i 3 ast każdej nocy.

Memphis z kolei postanowili podpisać dłuższą umowę ze swoim zawodnikiem. Marshon Brooks zaakceptował dwuletni kontrakt, w pełni gwarantowany. Nie wiadomo na jaką kwotę, lecz zapewne minimalną. Marshon zaledwie 27 marca podpisał 10-dniową umowę z Grizzlies. W trakcie jej trwania Brooks jednak zaprezentował się fantastycznie w obozie Memphis. Na przestrzeni trzech spotkań, rzucający obrońca notował średnio 23 pkt i niemal 4 ast. Brooks ma za sobą średnio udaną karierę w NBA, gdzie w sumie poza debiutanckim sezonem w New Jersey Nets, nie był w stanie zaprezentować się z dobrej strony. Wciąż jednak ma dopiero 29 lat i może właśnie w barwach tankujących Miśków się odnajdzie.

Kopiuj link do schowka