Wymiany Nets – “In Marks we trust!”

13/07/2018
Kenneth Faried

Bang Bang! Brooklyn Nets dokonali kolejnego ruchu na rynku transferowym. I to całkiem sporego. Minionej nocy wykonali dwa transfery z dwiema drużynami. I trzeba przyznać, że są to zdecydowanie dobre trejdy.

Belka Nets

Sponsor serwisu

Pierwszym transferem „Siatek” było wysłanie Jeremy’ego Lina do Atlanty Hawks. W zamian za niego Nets dostali drugorundowy pick 2020 roku oraz prawa do Isaia Cordiniera. Wiadomo, że posunięcie to ma na celu zwolnić trochę miejsca w salary na następne kontrakty. Lin za następne rozgrywki zgarnie 12,5 miliona, a i nie wiadomo kiedy dokładnie wróci do gry i w jakiej będzie formie, więc to zdecydowanie jest dla BKN dobry ruch.

Spekulowało się o tym od bardzo dawna i wreszcie stało się to faktem. Kenneth Faried został wymieniony do Brooklyn Nest. Wraz z nim do Nowego Jorku trafi z Denver jeszcze Darrell Arthur oraz chroniony pick draftu 2019 (top12!) oraz oraz pick drugiej rundy. I to wszystko za Isaiaha Whitehead’a. Obcięcie Lina i Whitehead’a może otworzyć jeszcze więcej minut dla pary Russell – Dinnwidie.

Jest to bardzo dobra wymiana dla Nets ponieważ

a) Szukali „czwórek”

b) dostali pick, który może być nawet w top 13 przyszłorocznego Draftu.

Jest to solidna wiadomość dla fanów „Siatek”, gdyż możemy mieć nawet dwa picki w Drafcie 2019. I to jest coś, co powinno nas bardzo cieszyć. Powoli klub przeniesiony z New Jersey stara się gromadzić te wybory po pamiętnej już i fatalnej wymianie z Boston Celtics.

Ja wiem, że Faried już jest raczej wypalony w NBA. Rzutu jak nie było tak nie ma. Zdrowie też ostatnio szwankuje, ale w takich Nets serio ma szansę się odbudować. Może stworzyć ciekawy atletyczny zestaw pod koszem z Afro Allenem. Ma też szansę na zdecydowanie więcej minut jeśli zdrówko dopisze. No i to tylko rok kontraktu, więc można przeboleć.

Przede wszystkim ogromnie cieszy ten pick 2019. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Nets mogą mieć w przyszłym roku dwa wybory w pierwszej 10 lub 13. I tu już będzie można pozyskać dobrych grajków i budować wokół nich fajny zespół. Do tego mówi się, że zespół z Brooklynu może mieć do wydania sporo kaski przy okazji przyszłego offseason, więc następne lato może być bardzo ciekawe w NY.

Już gdzieś wcześniej media z Nowego Jorku donosiły, że Nets kontaktowali się z Thunder w sprawie wymiany za Carmelo Anthony’ego. Na szczęście nic z tego (raczej) nie wyjdzie. Ufffff. Na celowniku BKN znaleźli się za to Marcus Smart i David Nwaba. Cóż, czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Jedno jest pewne – Sean Marks, GM Siatek robi kawał bardzo dobrej roboty!

Kopiuj link do schowka