Wymiana Arizy anulowana! Wizards i Grizzlies pomylili graczy!

15/12/2018
MarShon Dillon Brooks Grizzlies

Niesamowite, że do czegoś takiego może dojść w NBA – Wizards i Grizzlies popełnili gafę, przez którą Trevor Ariza na razie zostanie w Phoenix!

Doszło do sytuacji niecodziennej, kuriozalnej i po prostu głupiej. Aż wstyd, że do czegoś takiego doszło na poziomie najlepszej koszykarskiej ligi świata, która organizacyjnie przyćmiewa przecież wszystko. Ogłoszono trojstronną wymianę z udziałem Trevora Arizy. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom, nie pojawili się w niej Lakers. Trevor Ariza trafić miał do Wizards, Kelly Oubre do Grizzlies, a Brooks, Rivers i Selden do Suns. W grę wchodziło tez kilka picków. Wymiana została klepnięta. Memphis Grizzlies z bólem serca pożegnali MarShona Brooksa, podczas gdy Washington Wizards z otwartymi ramionami witali… Dillona Brooksa! Tak, doszło do kuriozalnego nieporozumienia, w którym Grizzlies myśleli, że oddają MarShona Brooksa, a Wizards myśleli, że dostają Dillona Brooksa.

Sponsor serwisu

Oczywiście cała wymiana została anulowana. Nie musiała być – Memphis mogli się po prostu zgodzić na to, żeby odszedł Dillon zamiast MarShona. Na to jednak klub z Memphis nie wyraził zgody. Generalny manager Grizzlies, Chris Wallace, wydał krótkie oświadczenie w tej sprawie:

“Robert Pera [właściciel Grizzlies] nie odbył żadnej rozmowy z właścicielem Suns, Robertem Sarverem, o ogłoszonej trójstronnej wymianie. Nasi przedstawiciele również nie odbyli żadnej rozmowy na ten temat z przedstawicielami Suns, aż do czasu kiedy informacja wyciekła do mediów w czasie trwania naszego meczu.”

“Byliśmy gotowi zapoznać się z doniesieniami dotyczącymi Dillona Brooksa w kontekście tej wymiany. Nigdy nie rozmawialiśmy o wymianie Dillona z Wizards, czyli jedynym zespołem, z którym w ogóle rozmawialiśmy na temat proponowanej wymiany.”

Wygląda więc na to, że całe nieporozumienie wzięło się stąd, że w tej trójstronnej wymianie dwa zespoły w ogóle nie kontaktowały się ze sobą. Brzmi to trochę tak, jak gdyby Grizzlies nie wiedzieli, że biorą udział w trójstronnej wymianie i myśleli po prostu, że pozyskują Kelly’ego Oubre za MarShona Brooksa. Co za cyrk na kółkach.

źródło:YouTube/DownToBuck

Kopiuj link do schowka