Wszystkie wsady Gortata z sezonu 16/17

11/06/2017
Gortat

Nie bez powodu Marcin Gortat pozostaje polskim rodzynkiem w NBA – nasz kraj nie jest kuźnią koszykarskich talentów, więc tym bardziej cieszmy się że Polski Młot pozostaje jednym z lepszych centrów tej ligi, chociażby odpalając sobie filmik ze wszystkimi wsadami z już 10 sezonu MG.

10 sezonów w NBA to sam w sobie nie lada wyczyn. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu młodszych kibiców Gortat w NBA to oczywistość, ale starsi fani zapewne pamiętają z dzieciństwa fantazje na temat tego, jak fajnie byłoby mieć rodaka w tej niesamowitej lidze. Był oczywiście wcześniej Cezary Trybański, był Maciej Lampe – pamiętam, że prawie z wypiekami na twarzy sprawdzałem box score’y po ich meczach, ciesząc się z każdej minuty i każdej wpisanej do protokołu statystyki – ale to dopiero Marcin Gortat stał się pełnoprawnym graczem NBA z Polski. Gra tak równo i solidnie, że wręcz znudził nas swoją rzetelnością, dlatego przypominamy sobie o nim dopiero wtedy, gdy pojawiają się jakieś odstępstwa od normy.

Warto się jarać Gortatem i dlatego Piotrek Zarychta zmontował powyższy film, a ja wrzucam go na stronę. Za kilka lat MG przejdzie na zasłużoną emeryturę i liczba polskich slam dunków w sezonie NBA dramatycznie spadnie. Delektujmy się więc póki możemy…

Kopiuj link do schowka