Wracają problemy z plecami Dwighta Howarda

09/10/2018
fot. Nick Wass/AP Photo

Dwight Howard nie zaczyna najlepiej swojej przygody ze stolicą USA. Superman wciąż ma problemy z plecami i najprawdopodobniej nie wystąpi w pierwszym meczu Wizards.

Howard z powodu urazu pleców opuścił już obóz przedsezonowy Czarodziei. Środkowy nie wystąpi także w żadnym spotkaniu preseason. Najgorsze jednak jest to, że Washington Wizards będą zmuszeni rozpocząć nowe rozgrywki bez swojego najnowszego nabytku.

Sponsor serwisu

Jak się bowiem okazuje, w poniedziałek Dwight musiał wrócić do Waszyngtonu, aby otrzymać zastrzyk w związku z bólem, który pojawił się w jego plecach. Center był już z drużyną w Nowym Jorku, gdzie Czarodzieje przygotowywali się do spotkania przeciwko Knicks.

Jak wytłumaczył Scott Brooks, komplikacje pojawiły się u Howarda po lekkim zwiększeniu obciążeń treningowych w sobotę. Dwight w niedzielę obudził się już z bólami pleców i sztab Washington wolał nie ryzykować, lecz odesłać środkowego.

“Dostanie zastrzyk i na początku przyszłego tygodnia powinien wrócić i być gotowy do gry. Taką mamy nadzieję. Nie wiem co to oznacza w kontekście meczu otwarcia, będziemy to monitorować każdego dnia.”

Mimo prób zachowania optymizmu przez Brooksa, raczej nie ma co oczekiwać, że Howard wyjdzie na boisko 18 października przeciwko Miami Heat. Nie po świeżo wyleczonych plecach i opuszczeniu całego obozu przygotowawczego.

Nie są to z pewnością dobre informacje dla drużyny, nie tylko w kontekście początku tego sezonu. Problemy z plecami bowiem prześladują Howarda już od kilku lat. Jasne, Superman w ostatnich latach występuje w większości spotkań, lecz regularnie pojawiają się informacje o bólach pleców Dwighta. W jego miejsce w pierwszej piątce najprawdopodobniej wybiegnie Ian Mahinmi.

Czy w tym sezonie urazy go nie zatrzymają? I jaką wersję Howarda zobaczymy?

Kopiuj link do schowka