Właściciel Pelicans nie żyje

16/03/2018
graphics by NBA.com

Przykre wieści napływają do nas zza Oceanu. Tom Benson, właściciel New Orleans Pelicans zmarł wczoraj w szpitalu w Nowym Orleanie. Miał 90 lat.

Benson przebywał w szpitalu od miesiąca. 16 lutego bieżącego roku zachorował na grypę i od tamtego czasu był hospitalizowany. Jak wynika z ogłoszenia prasowego, właściciel Pels odszedł w spokoju mając u boku swą ukochaną małżonkę.

Sponsor serwisu

Benson urodził się i wychował w Nowym Orleanie. Po tym jak służył na frontach II wojny światowej, został pracownikiem Chevroleta, gdzie szybko stał się udziałowcem. Dzięki swoim sukcesom na tym gruncie, Tom zarobił duże pieniądze, które zainwestował w sektor bankowy tworząc Benson Financial World.

W ten sposób Benson zdobył odpowiedni kapitał, aby zakupić drużynę futbolową, New Orleans Saints. Zrobił to głównie z powodu informacji, iż NFL chce przenieść zespół do innego miasta. Biznesmen postanowił zatem kupić klub i utrzymać go w Nowym Orleanie, co też mu się udało. Za jego kadencji, Świętym udało się 11 razy awansować do fazy playoff, raz wygrywając Super Bowl.

W 2012 roku zakupił New Orleans Hornets, o których również pojawiały się pogłoski o przeniesieniu do innego miasta. Do gry wkroczył Benson i nie tylko utrzymał drużynę w Nowym Orleanie, ale nadał jej całkowicie nowy wygląd, oraz nazwę, która miała się mocniej kojarzyć z samym miastem, a także stanem Luizjana. Ostatecznie padło na Pelikany. Przez te 6 lat, Nowy Orlean dwukrotnie był gospodarzem Meczu Gwiazd, jednokrotnie awansując do playoffów.

Kopiuj link do schowka