Weteran wraca do Cleveland Cavaliers

15/07/2018
Frye Cavs

Po tym, jak został w trakcie ubiegłego sezonu przetransferowany do Los Angeles Lakers, Channing Frye podpisuje kolejny kontrakt z Cleveland Cavaliers.

Cavaliers w ubiegłym sezonie nie byli zespołem wyjątkowo mocnym. Można pokusić się o stwierdzenie, że jakiekolwiek sukcesy zawdzięczają tylko grze LeBrona Jamesa. Trudno mówić w takich kategoriach o sporcie zespołowym, ale niestety tak to wyglądało. Dlatego tez po odejściu Jamesa spodziewaliśmy się w Cleveland sporej zmiany, gwałtownych ruchów. Totalnej przebudowy, bądź też próby dodania jakichś dużych nazwisk. Nic takiego się jednak nie wydarzyło.

Sponsor serwisu

Cavaliers postarali się o zatrzymanie swoich dotychczasowych graczy, nie dodając praktycznie nikogo oprócz wybranego w drafcie Collina Sextona. Jako zatrzymanie swojego gracza można tez potraktować podpisanie nowej umowy z Channingiem Frye. Weteran zagra w przyszłym sezonie w Ohio na mocy rocznego kontraktu wartego 2,4 miliona dolarów. Frye spędził w Ohio trzy ostatnie sezony, jednak w lutym był jednym z przetransferowanych graczy. Razem z Isaiah Thomasem, Frye trafił do Los Angeles Lakers, gdzie jednak rozegrał zaledwie 9 spotkań.

Channing Frye spędził w lidze już 13 sezonów. W tym czasie notował średnio 9 punktów i 4,6 zbiórki na mecz. Tym, co przedłużyło owocną karierę 35-letniego podkoszowego w NBA są rzuty za trzy, które zaczął trafiać po przejściu do Phoenix Suns. 211-centymetrowy Frye już prawie dekadę temu odgrywał rolę strech-four (a czasem nawet strech-five!), oddając około 5 trójek na mecz i trafiając na skuteczności w okolicach 40%.

Kopiuj link do schowka