Warriors wciąż są głodni sukcesów

25/07/2018
fot. Jason Miller/Getty Images

Golden State Warriors zdominowali NBA w ostatnich latach, zdobywając 3 tytuły w ciągu 4 lat. Jednakże ta ekipa wciąż jest głodna kolejnych tytułów, przynajmniej zdaniem ich właściciela.

Joe Lacob, jeden z dwójki właścicieli Warriors stwierdził, że ten zespół wciąż chce wygrywać, a ich dominacja wcale nie zmniejszyła tego pragnienia:

Sponsor serwisu

“Wciąż jesteśmy bardzo głodni zwycięstw. To powinno być zmartwienie innych drużyn, jeśli w ogóle mają się czymś martwić.”

To faktycznie wygląda na problem dla innych zespołów. Naturalną rzeczą jest spadek motywacji po tylu zwycięstwach, dlatego znajdywanie odpowiednich bodźców jest kluczem do utrzymania dynastii. Odpowiednie wzmocnienia kadrowe również nie zaszkodzą, a te pojawiają się w Oakland regularnie. Najpierw udało im się pozyskać Kevina Duranta, co przyniosło im dwa tytuły mistrzowskie z rzędu. Teraz dodali do składu DeMarcusa Cousinsa, który ma być ostatecznym wzmocnieniem na drodze do wykonania niezwykle trudnego zadania, a mianowicie three-peatu.

I choć dla wielu fanów ten ruch to rozbój w biały dzień, Lacob całkiem słusznie zauważa, że każdy miał swoją szansę podpisać Boogiego, zanim ten odezwał się do Dubs:

“Jest wiele nierówności w NBA. Inne zespoły mogły pozyskać Cousinsa, ale tego nie zrobiły. Zawsze będą jakieś niewykorzystane szanse, jakieś błędy.”

Akurat w Golden State na pewno są tego świadomi. W końcu przed obecnymi sukcesami przez wiele lat popełniali więcej błędów niż inni.

Kopiuj link do schowka