Warriors dodają reklamę na koszulkach za rekordową kwotę

13/09/2017
Golden State Warriors koszulki reklamy NBA NBA.com

Golden State Warriors biją kolejny rekord – tym razem finansowy. Klub z Oakland podpisał największy jak do tej pory kontrakt na reklamy na koszulkach.

Kiedy tylko pojawiła się informacja, że na koszulkach NBA pojawią się reklamy, świat kibiców zadrżał w posadach. Pewnego rodzaju historyczna nieskazitelność strojów stanowiła swoisty symbol, pokazywała ciągłość tradycji koszykarskiej. Jednak NBA to ogromny biznes kręcący się właśnie wokół reklam. Kwestią czasu musiało więc być umieszczenie reklam na koszulkach zawodników.

Oczywiście, to dopiero skromne początki – ale okazało się, że reklamy nie będą banerami, a raczej niewielkimi naszywkami i nie prezentują się tak źle. Kilka klubów podpisało już umowy reklamowe z najróżniejszymi firmami chcącymi promować się za pośrednictwem ligi. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia – nie spodziewajmy się reklam alkoholu, wyrobów tytoniowych czy zakładów bukmacherskich. Etyka zawsze była ważnym punktem dla rządzących ligą.

Kontrakt reklamowy podpisali w ostatnim czasie także mistrzowie NBA, Golden State Warriors. Są jedenastą drużyną, która podpisała taką umowę – zrobili to już między innymi Cavaliers, Celtics czy Sixers. Jednak to mistrzowie podpisali kontrakt jak na razie rekordowy pod względem wysokości. Firma Rakuten, której logo zobaczymy na koszulkach Warriors, zapłaci klubowi 60 milionów dolarów za trzyletnią umowę.

Firma Raketen to japońskie przedsiębiorstwo technologiczne, którego siedziba od 2015 roku znajduje się w San Francisco – przysłowiowy rzut beretem od Oakland. Firma ta ma także podobny kontrakt z piłkarskim klubem F.C. Barcelona. Hiszpański zespół 60 milionów otrzymuje jednak za rok umowy. Nie jest to dziwne, zważywszy na dłuższą tradycję reklam na strojach piłkarskich – a co za tym idzie, na większą powierzchnię reklamową udostępnianą na koszulkach.

Kopiuj link do schowka