Wall: Wizards są lepsi ze mną

03/04/2018
fot. Nick Wass/AP Photo

John Wall wrócił na boisko po dwóch miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją. Pod jego nieobecność Wizards radzili sobie bardzo dobrze. Zdaniem rozgrywającego z nim w składzie będzie jeszcze lepiej.

Wall zmagał się z kontuzją kolana, lecz wszystko wskazuje na to, że jest już w optymalnej formie. W sobotnim spotkaniu przeciw Hornets zanotował 15 punktów i znakomite 14 asyst. Czarodzieje wygrali ten mecz zapewniając sobie jednocześnie miejsce w playoffs.

Sponsor serwisu

Obecnie znajdują się na 6 miejscu w konferencji wschodniej i jest to z pewnością duży sukces drużyny, która musiała sobie przez ostatnie dwa miesiące radzić bez swego lidera. W trakcie absencji rozgrywającego pojawiły się bardzo szybko głosy, że Washington bez Johna gra równie dobrze, a nawet lepiej. Przede wszystkim z powodu lepszego dzielenia się piłką. Wall nie był co do tego przekonany:

“Te głosy były dla mnie bardzo frustrujące, ze względu na całą pracę, jaką wykonywałem, żeby być zdrowym i utrzymywać się w dobrej kondycji. I po tym wszystkim usłyszeć te doniesienia, wow.”

Jednak, jak powiedział rozgrywający, nie jest to dla niego żadna nowość:

“Przechodziłem już przez podobne rzeczy. Chociaż to było coś innego. Dopiero co dostałem pieniądze godne lidera tej ekipy, a teraz słyszę, że zespół jest lepszy beze mnie. Nie mogłem w to uwierzyć.”

John był zniesmaczony takimi komentarzami, ale podkreślał jednocześnie świetną pracę, jaką wykonali jego koledzy:

“Chciałbym przede wszystkim docenić chłopaków, za to jak świetnie grali w tym czasie. Gdyby nie grali tak dobrze, musielibyśmy teraz walczyć o wejście do playoffs. Bylibyśmy w trudnej sytuacji. Wydaje mi się, że wiele osób tego nie rozumie i nie docenia.”

Z Wallem za sterami, Washington mają na pewno większe szanse w fazie posezonowej. Pytanie jednak brzmi, czy nawet w pełnym składzie, będzie ich stać na drugą rundę? Jeśli John utrzyma taką dyspozycję, to kto wie:

Najbliższą okazję do zobaczenia w akcji Johna i Wizards będziemy mieli już dzisiejszej nocy, kiedy to staną naprzeciw Houston Rockets. Ten mecz będziecie mogli obejrzeć na stronie www.iforbet.pl

Kopiuj link do schowka