Wall pewny zwycięstwa w Game 6

27/04/2018
Wall

Washington Wizards są na skraju eliminacji z playoffów. Przegrywają w serii z Raptors 2-3 i jeśli chcą przedłużyć swój sezon, muszą wygrać Game 6. Ich lider, John Wall nie ma nawet cienia wątpliwości, że tego dokonają.

Czarodzieje prowadzili w czwartej kwarcie już 87-82 w ostatnim starciu z Toronto, lecz Dinozaury odrobiły stratę i zbudowały przewagę, która pozwoliła im ostatecznie zwyciężyć 108-98. Wall żałuje porażki, lecz jest pewy, że w szóstym spotkaniu Wizards wyrównają stan serii:

Sponsor serwisu

“Podobają mi się nasze szanse. Jesteśmy bardzo pewni zwycięstwa.”

Podobnego zdania jest Kelly Oubre:

“Byliśmy już 0-2, więc kiedy przegrywamy 2-3, to nie martwi nas to za bardzo. Wszyscy widzieliście, jak potrafimy grać, kiedy jesteśmy pod ścianą.”

Zawodnicy z Waszyngtonu mają powody ku temu, aby czuć się pewnie. Nie tylko odrobili 2 spotkania straty, ale w piątym meczu byli blisko zwycięstwa. Toronto już nie wygląda tak mocno jak w sezonie regularnym. Co prawda liderzy nie zawodzą, lecz Raptors nie dominują i ich porażka w pierwszej rundzie wcale nie jest wykluczona. Jak słusznie zauważa John Wall:

“Popatrz na cyferki. Rzucaliśmy 41% z gry, byliśmy 5/26 zza łuku, a i tak mieliśmy dużą szansę na zwycięstwo na wyjeździe. Nie można prosić o nic więcej.”

W Game 6 Czarodzieje mają faktycznie duże szanse, aby u siebie pokonać Raptors. Prawdziwe pytanie brzmi, czy to coś zmieni? Czy w siódmym meczu na wyjeździe będą w stanie wygrać?

Kopiuj link do schowka