Liga letnia: Fultz vs Tatum – część druga, Jazz z akcją dnia

06/07/2017
Jayson Tatum Celtics NBA fot. Getty Images

Utah Summer League jest nieco lepiej obsadzona niż liga letnia w Orlando, w której Karnowski właśnie rozegrał swój najlepszy mecz, głównie dzięki występom dwóch spośród trzech najlepszych rookies. Fultz i Tatum znów stoczyli pojedynek, tym razem korespondencyjny.

Otwierający zmagania w Salt Lake City pojedynek 76ers i Celtics był naprawdę elektryzujący i wymienieni za siebie przed draftem Markelle Fultz i Jayson Tatum wydatnie się do tego przyczynili, rozgrywając mecze, które potwierdziły wiele spośród pochwał, które słyszeliśmy o tych chłopakach przed draftem. Pierwsze starcie wygrał Tatum, a wczoraj w nocy panowie mogli znów stoczyć pojedynek, tym razem niebezpośredni.

Celtics przegrali swój pojedynek, ale trzeci pick Draftu 2017 w trakcie gromadzenia 23 punktów i 10 zbiórek wyglądał słooodko:

Markelle Fultz w tym czasie również uzbierał 23 punkty (14 w czwartej kwarcie, 4-8 za trzy), dodając do nich po 5 asyst i 5 zbiórek. Jedynym zgrzytem było 6 strat, ale tak to już jest, gdy jest się młodzikiem mającym często piłkę w rękach…

Sixers, tak jak Celtics, również przegrali swoje spotkanie z Utah Jazz, m.in. dzięki dwóm gościom, od których – wobec starty Gordona Haywarda – będzie się wymagać nieco więcej już w tym roku. Dante Exum miał 26 punktów i 10 asyst (9-16 z gry, 3-5 za trzy), a tegoroczny rookie, Donovan Mitchell zdobył 15 punktów i razem z Australijczykiem dał nam najfajniejszą akcję wczorajszego dnia w Utah. Oto przyszłość Jazz w jednej koszykarskiej sekwencji wydarzeń:

A wracając do Fultza i Tatuma, to wczoraj był remis.

Kopiuj link do schowka