Udonis Haslem wraca do Miami Heat

06/09/2018
Udonis haslem Miami Heat fot. Christian Petersen/Getty Images

Udonis Haslem wraca na kolejny sezon do Miami Heat. Weteran parkietów dogadał się z klubem w sprawie jednorocznego kontraktu.

Haslem wraca na Florydę, aby rozegrać w barwach Miami Heat swój 16 sezon. Skrzydłowy dostanie za ten rok pensję w wysokości 2,4 miliona dolarów.

Sponsor serwisu

Udonis swoje najlepsze lata ma za sobą i już  w zeszłym sezonie bardzo niewiele czasu spędzał na parkiecie. Rozegrał on bowiem zaledwie 14 spotkań w trakcie których spędzał na parkiecie średnio 5 minut i zdobywał 0,6 pkt i 0,7 zbiórki. Jego wartość jest jednak nieoceniona w szatni drużyny.

Haslem to prawdziwa legenda Żarów. Zdobył z organizacją wszystkie trzy tytuły mistrzowskie, spędził w tym klubie 15 lat, jest liderem organizacji w ilości zbiórek, a w meczach i minutach gry wyprzedza go jedynie Dwyane Wade.

Haslem pozostawał jednym z priorytetów Pata Rileya podczas tego offseason. Kilka tygodni temu, prezydent Miami zapowiadał, że spodziewa się powrotu Udonisa do składu i faktycznie udało się go namówić. W ten sposób w składzie Heat będzie trzeci najstarszy zawodnik NBA – Haslem ma 38 lat i starsi od niego są juz tylko Dirk Nowitzki i Vince Carter.

Dzięki tej umowie, Miami zostało jedno wolne miejsce w składzie. Wszyscy wiemy dla kogo jest ono przeznaczone. Ostatnio pojawiły się informacje, że Dwyane skłania się ku rozegraniu jeszcze jednego sezonu. Może obecność starego przyjaciela, ostatecznie przekona go do tej decyzji?

Kopiuj link do schowka