Tyronn Lue nie chciał stracić Frye

31/01/2018
fot. Jason Miller/Getty Images

Frye i Shumpert. To najlepsza obecnie paczka transferowa chyba w całej NBA. No bo kogo można chcieć więcej? Tyronn Lue jednak nie miał zamiaru oddawać jednego z nich. Jak się okazuje, trener Cavs zablokował transfer z Kings, ponieważ nie chciał pozbyć się Channinga Frye.

Cleveland Cavaliers mieli na stole pewny, zaklepany deal z Sacramento Kings. Frye i Shumpert w zamian za George’a Hilla. Wszystko na papierze się zgadza, wyglądało pięknie. Jednakże według najnowszych doniesień ESPN, wymiana została zablokowana przez Tyronna Lue.

Sponsor serwisu

Podobno trener Kawalerii uważa Frye za zbyt cennego zawodnika w rotacji, aby go poświęcić w takiej wymianie. Albo inaczej – nie uważa George’a Hilla za poważne wzmocnienie w walce o pierścień, więc nie poświęci za niego centra, który tak dobrze rozciąga parkiet.

Statystyki przemawiają za tym, że Lue ma rację. Cavs są 13-1 kiedy Channing gra 15 lub więcej minut. Nawet jeśli rzuca najgorzej za trzy punkty od sezonu 2008/09, to wciąż jest wysoko ceniony w Cavs.

Może trener Lue ma rację i Channing to faktycznie kluczowy gracz ich ławki rezerwowych? A może to tylko sprytny plan i szefostwo Cavs wie, że w zamian za parę Frye/Shumpert będzie w stanie wyciągnąć wielkie nazwisko w trakcie nadchodzącego trade deadline.

Paliwa w baku jeszcze trochę zostało:

Kopiuj link do schowka