Trevor Ariza rozchwytywany – na pewno dojdzie do wymiany

05/12/2018
Trevor Ariza Suns Thearon W. Henderson/Getty Images

Bardzo możliwe, że jeszcze przed świętami doczekamy się kilku wymian – Trevor Ariza już teraz wzbudza duże zainteresowanie na rynku.

Istnieje taki przepis, który nie pozwala zespołom handlować graczami, z którymi podpisali kontrakt przed rozpoczęciem danego sezonu. Ograniczenie to działa do 15. grudnia – po tym terminie wszyscy ci gracze mogą być poddawani wymianom, aż do trade deadline. Jednym z zawodników, który nowy kontrakt podpisał w wakacje 2018 jest skrzydłowy Suns, Trevor Ariza. Jak donosi Marc Stein z New York Times, kilka mocnych zespołów ustawiło się już w kolejce po weterana.

Stein nie doprecyzowuje, które zespoły ostrzą zęby na Arizę – wspomina tylko, że te z górnej półki. Doświadczony skrzydłowy może być nie lada wzmocnieniem ławek rezerwowych takich zespołów jak GSW, gdzie aż prosi się o dodanie wszechstronnych wingmanów. Trevor Ariza wprowadzić może świetną defensywę, dosyć stabilny rzut z dystansu, a na dodatek ogrom doświadczenia – 33-letni koszykarz już 9 razy grywał w Playoffach, najczęściej pełniąc znaczącą rolę w rotacji – czy to ostatnio w Rockets, czy wcześniej w Wizards, czy nawet w mistrzowskich Lakers z sezonu 2008/09.

Sponsor serwisu

Co trzeba będzie oddać do Suns, żeby pozyskać w zamian jednoroczną, 15-milionową umowę Trevora Arizy? Poza kontraktami wyrównującymi kwestie finansowe, z pewnością jakieś picki w drafcie. W tym momencie wygląda to jak misterny plan uwikłany przez zarząd Słońc jeszcze w wakacje. Po co bowiem podpisywano roczny, wysoki kontrakt z jednym z najprzydatniejszych zadaniowców ligi, kiedy wiedziało się, że walki o Playoffy w tym sezonie nie będzie? Suns ze swoim salary mogli zaoferować Arizie więcej niż czołowe zespoły, zdając sobie sprawę, że w trakcie sezonu ktoś może być skory oddać za niego upragnione picki w drafcie. Może też Suns myśleli po prostu, że Ariza sprawdzi się jako lider dla młodych Bookera i Aytona i że pomoże im to wygrywać. W tej chwili bilans Suns to 4-20 – bardzo chciałbym więc wierzyć, że to pierwsza opcja jest prawdziwa.

źródło:YouTube/DownToBuck

 

Kopiuj link do schowka