Trevor Ariza dołączy do Warriors?

08/06/2018
fot. Gary A. Vasquez/USA TODAY Sports

Trevor Ariza był jednym z kluczowych elementów układanki w Houston Rockets w tym sezonie. Ostatecznie jednak Rakiety uległy Warriors w siedmiu meczach finałów konferencji. Teraz możliwe, że skrzydłowy podpisze kontrakt ze swym dotychczasowym rywalem.

Ariza stanie się wolnym agentem w nadchodzące wakacje i będzie mógł podpisać kontrakt z kim tylko zechce. Żeby jednak dołączyć do Warriors będzie musiał liczyć się z ogromną obniżką pensji. Trevor właśnie kończy czteroletni kontrakt wart 32 miliony dolarów. W Oakland nie ma co liczyć nawet na połowę tej sumy.

Sponsor serwisu

Chris Haynes z ESPN potwierdził zainteresowanie Warriors Arizą:

“To jedno z nazwisk o których słyszałem i to niezwykle intrygujące.”

Nie wiadomo jak dotąd, czy Ariza bierze pod uwagę przejście do Golden State, lecz nie można tego kategorycznie odrzucić. Skrzydłowy ma już 33 lata i to mogą być dla niego ostatnie szanse na to, aby zdobyć kolejny pierścień.

Ariza był ważnym elementem Houston, lecz w serii z Warriors zawiódł w ataku. Na przestrzeni 7 spotkań trafiał zaledwie 33% z gry i 20% zza łuku. Był jednak bardzo ważnym elementem defensywy Rakiet i momentami znakomicie krył gwiazdy Wojowników.

Co ciekawe, w zeszłym roku Houston próbowało podebrać kluczowy element Warriors i byli bardzo blisko podpisania kontraktu z Andre Iguodalą. Teraz wygląda na to, że Wojownicy będą chcieli dokonać swojej próby rozbicia przeciwników i podebrania im ważnego zawodnika. Czy im się to powiedzie? Ariza w Warriors byłby z pewnością wielkim wzmocnieniem dla Dubs.

Kopiuj link do schowka