Trevor Ariza blisko Los Angeles Lakers

10/12/2018
Future teammates? fot. Robert Hanashiro/USA TODAY Sports

Los Angeles Lakers zamierzają wzmocnić swoją rotację na skrzydłach. Kandydatem do tego jest weteran ligowych parkietów Trevor Ariza.

Według najnowszych informacji, Lakers nie tyle wzięli Arizę na celownik, co prowadzą już poważne rozmowy na jego temat. Zgodnie z doniesieniami Adriana Wojnarowskiego, LAL i Suns szukają trzeciego zespołu do przeprowadzenia wymiany. W transakcji wziąć miałby na pewno udział jeszcze Kentavious Caldwell-Pope.

Sponsor serwisu

Słońca poszukują bowiem rozgrywającego, którego Lakers nie mogą im zagwarantować w tej wymianie. Ponadto, trzeba znaleźć drużynę dla KCP, który nota bene ma możliwość zablokowania transferu. Na całe szczęście dla Jeziorowców jego agentem jest Rich Paul, a więc także agent LeBrona Jamesa, dlatego też nie powinno być większych problemów. Tym bardziej, że wystarczy znaleźć mu zespół w którym zagra więcej niż 21 minut w meczu, albo taki, który chętnie przedłuży z nim umowę. To jest do zrobienia.

Do Lakers miałby zatem trafić Trevor Ariza. Już wcześniej informowaliśmy, że Melo stał się potencjalnym kandydatem do gry na skrzydle w Mieście Aniołów, lecz klub szybko zdementował te raporty. Teraz wyciekły plotki o Trevorze i takie wzmocnienie ma o wiele więcej sensu.

Po pierwsze, Ariza to bardzo uniwersalny zawodnik, potrafi świetnie bronić, potrafi rzucać, nie jest uczulony na podania do kolegów. Weteran o mistrzowskim doświadczeniu, który jest jednym z tych zawodników, którzy błyszczą jako zadaniowcy w silnych zespołach. Taki zmiennik dla Ingrama to byłby prawdziwy skarb. Tym bardziej, że po sezonie spadnie z listy płac jego 15 milionów dolarów.

Oczywiście, wymiana dojdzie do skutku najwcześniej w sobotę, kiedy to mija magiczna data 15 grudnia i Trevor będzie dostępny do wszelkich trade’ów. Pamiętajmy, że Ariza ma za sobą już całkiem udany epizod w LA:

Źródło:Youtube.com/jslv94

Czy z nim w składzie, Lakersi zwiększą swoje szanse na tytuł? Według PZBuk obecny kurs na ich zwycięstwo wynosi 21:1.

Kopiuj link do schowka