Towns nie dogaduje się z Minnesotą

19/05/2018
Karl Anthony Towns

Minnesota Timberwolves ma za sobą najlepszy sezon od ponad dekady. Jednakże w obozie Leśnych Wilków nie ma wielkiego optymizmu. Według najnowszych informacji jeden z liderów zespołu, Karl-Anthony Towns nie jest w najlepszych relacjach z zarządem klubu.

Wolves przegrali gładko pierwszą rundę przeciwko Houston Rockets i ich przygoda z fazą posezonową zakończyła się szybciej niż zakładano. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy była średnia dyspozycja ich podstawowego centra. Karl-Anthony Towns w playoffach prezentował się zdecydowanie gorzej niż miało to miejsce w sezonie regularnym. Trudno powiedzieć, z czego to wynikało, lecz możliwą przyczyną był narastający konflikt pomiędzy KAT-em a zarządem Minnesoty.

Sponsor serwisu

Jak oświadczył Zach Lowe z ESPN w swoim podcaście, pomiędzy Townsem, a władzami Minny nie dzieje się najlepiej:

“Nie dzieje się dobrze. Pojawiły się tam wewnętrzne podziały. Mam przeczucie, że może się tam wydarzyć coś szalonego w nadchodzącym lecie.”

Wtórował mu Brian Windhorst:

“Anthony Davis nigdzie się nie wybiera w najbliższym czasie. Ale Karl-Anthony Towns to już całkiem inna historia. Gdybym był menadżerem Celtics wykonałbym jakiś cichy telefon do Minnesoty.”

W czym tkwi dokładny problem? Nie wiadomo. Wolves zwolnili osobistego trenera Townsa po porażce w playoffs. Ponadto w trakcie sezonu mogliśmy usłyszeć narzekania Andrew Wigginsa na swoją rolę w drużynie i to, że nie podoba mu się bycie trzecią opcją drużyny za Townsem i Butlerem. Także relacje z trenerem Wilków nie układają się środkowemu najlepiej. Minnesota z pewnością nie będzie chciała wypuścić takiego talentu, ale jeśli Towns zażąda transferu, nie będą mieli wyjścia.

Gdzie miałby trafić? Oprócz spekulacji na temat Bostonu (których szanse powodzenia są absolutnie minimalne), ręce zacierają już koledzy KAT-a.

Devin Booker podgrzał nieco atmosferę swoim tweetem:

Jednakże Zach LaVine, jako mistrz painta, przebił jakiekolwiek próby rekrutacji Bookera:

Czy transfer Townsa w ogóle ma prawo się wydarzyć? Gdzie wykorzystano by w pełni jego talent?

Kopiuj link do schowka