Toronto Raptors zwalniają Dwane’a Casey!

11/05/2018
Dwane Casey

Jak podaje za pośrednictwem Twittera Adrian Wojnarowski z ESPN, Toronto Raptors pożegnali się ze szkoleniowcem Dwanem Casey.

Dwane Casey był trenerem Toronto Raptors od 2011 roku. Wcześniej pracował między innymi w sztabie trenerskim Ricka Carisle w Dallas Mavericks. 61-letni szkoleniowiec był głową kanadyjskiego zespołu na przestrzeni wszystkich tych ostatnich sezonów, które na końcu zawsze okazywały się rozczarowujące. Tegoroczne rozgrywki były najlepszymi w historii organizacji Raptors, jednak mimo wszystko zakończyły się poniżej oczekiwań (czy oczekiwania nie były za wysokie?) i zarząd stracił cierpliwość do Dwane’a Casey.

Sponsor serwisu

W czasie 7 sezonów w roli głównego szkoleniowca Toronto Raptors poprowadził zespół do łącznego bilansu 320-238 w sezonie regularnym, co jest niezłym wynikiem, zważywszy na początkowe sezony, kiedy to skład osobowy nie pozwalał na więcej. Jeśli jednak spojrzeć na Playoffy, to łączny bilans to zaledwie 21-30. To z pewnością główny powód zwolnienia.

Musi być to główny powód – nie może być nim przecież tylko ten sezon, który mimo fatalnego zakończenia, był bardzo optymistyczny, także w dłuższej perspektywie. Casey uruchomił cały monolit młodych, interesujących graczy, zmienił styl gry zespołu i może się okazać, że za jakiś czas będzie się cieszył nagrodą Trenera Roku. Bezrobotnego już Trenera Roku.

Z drugiej strony, może wcale już bezrobotnym do tego czasu nie być. Po tak imponującym taktycznie sezonie Raptors i ich dużej metamorfozie, Casey może być łakomym kąskiem na rynku trenerów. A trenerów zmienia obecnie bardzo dużo zespołów. Być może to jednak wcale nie Dwane Casey jest autorem metamorfozy Toronto? Być może to sztab trenerski, asystenci, o których dużo się nie mówi i których wkładu najczęściej nie doceniamy? W końcu jak to możliwe, że Casey, który przez lata był uważany za trenera raczej nieudolnego, nagle odwrócił filozofię gry o 180 stopni? Ciekawe, ilu będzie chętnych na jego usługi i kogo lepszego w jego miejsce znajdą Raptors. No i czy na posadzie trenera skończą się zmiany. Zrodziło się sporo pytań – lato będzie ciekawe.

Kopiuj link do schowka