Top Foreigners – Odc. 5

03/12/2012
Luol Deng

Luol Deng /fot. Flickr

Piąta odsłona rankingu graczy spoza USA. W ubiegłym tygodniu pierwsze miejsce zajął Luol Deng, czy udało mu się zachować swoją pozycję? Kto awansował a kto spadł w moim rankingu? Czy będą jakieś niespodzianki? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej.

 

#10 Jose Calderon(-) Toronto Raptors 29.2mpg, 10.6ppg, 7.4apg

Po raz kolejny dziesiątkę gracz otwiera rozgrywający Toronto Jose Calderon. W ubiegłym tygodniu zaliczył dwa bardzo dobre występy przeciwko Houston Rockets i Phoenix Suns, oraz jeden gorszy przeciwko Memphis Grizzlies. Hiszpan w dalszym ciągu bardzo dobrze dyryguje grą Toronto zaliczając przy tym występy na poziomie double-double. Stara się również jak najbardziej utrudniać grę rozgrywającym przeciwników.

 

#9 Andrei Kirilenko(-) MInnesota Timberwolves 36.4mpg, 13.0ppg, 7.8rpg

Rosjanin w ubiegłym tygodniu wystąpił jedynie w jednym spotkaniu przeciwko Sacramento Kings, gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. 14pkt, 6 zbiórek, 5 asyst i 3 bloki to naprawdę świetne statystki jak na Kirilenkę, należy dodać do tego jego dobrą pracę w defensywie. Dzięki takiej solidnej postawie jaką prezentuje Andrei od początku sezonu, znalazł się w moim zestawieniu.

 

#8 Pau Gasol(-) Los Angeles Lakers 34.8mpg, 12.6ppg, 8.8rpg

Hiszpan jest dla mnie najtrudniejszym orzechem do zgryzienia. Stać go na dobre występy, ma ogromny potencjał który jednak nie jest wykorzystywany w obecnej sytuacji przez D’Antoniego. To wszystko powoduje znaczne obnizenie lotów Gasola i jeżeli tak dalej pójdzie to w przyszłym tygodniu może go zabraknąć w moim zestawieniu. W obecnym utrzymał się na 8 pozycji głównie ze względów przyzwoitej gry na tablicach i co niespotykane u Pau sporej ilości asyst, którą w ostatnim okresie zaczął zaliczać.

 

#7 Manu Ginobili(-) San Antonio Spurs 24.5mpg, 11.7ppg, 4.3apg

Argentyńczyk kolejny raz udowadnia iż pomimo swojego wieku i kontuzji, które trapią go od dawna potrafi rozgrywać świetne mecze i pomimo wchodzenia z ławki być kluczową postacią w meczu. W ubiegłym tygodniu notował bardzo dobre statystyki zaliczając po 5 asyst na mecz i zdobywając średnio ponad 10 pkt. Jego mobilna gra w ofensywie jest mocnym punktem Spurs, gdy odpoczywają starterzy.

 

#6 Marc Gasol(-) Memphis Grizzlies – 36.5mpg, 15.9ppg, 7.1rpg

Po ubiegłotygodniowym debiucie w moim rankingu hiszpański center umocnił swoją pozycję w czołówce notowania swoimi ostatnimi występami. Solidna gra w defensywie Gasola nie pozwala na „rozwinięcie skrzydeł” podkoszowym rywali, dobra gra na „deskach” po jednej jak i drugiej stronie parkietu. W ofensywie stwarza swoim partnerom szereg możliwości rozegrania akcji i w dodatku nie jest łatwym graczem do zatrzymania.

 

[reklama]

 

#5 Serge Ibaka(-) Oklahoma City Thunder 31.2mpg, 14.3ppg, 7.6rpg

Od początku sezonu równa i wysoka forma. Ustabilizowanie formy pozwoliło Ibace na notowanie bardzo dobrych statystyk, jak na razie najlepszych w karierze. Oprócz bardzo dobrych statystk punktowych i zbiórek Ibaka w ostatnim czasie jest postrachem przeciwników, którzy decydują się na akcje pod kosz.

 

#4 Nicolas Batum(-1) Portland Trailblazers 38.6mpg, 17.6ppg, 5.9rpg

Francuz zaliczył spadek o jedną pozycję głównie za sprawą bardzo dobrej gry Tony’ego Parkera, choć i po części z własnej winy. Pierwsze tygodnie to ustabilizowana forma skrzydłowego Portland, gdzie raz za razem pobijał swoje życiowe rekordy, teraz jednak można u niego dostrzec wahania formy.

 

#3 Tony Parker(+1) San Antonio Spurs 32.5mpg, 18.1ppg, 7.1apg

Rozgrywający Ostróg po szybkim spadku w moim rankingu z drugiego miejsca, z każdym tygodniem notuje awans i co ważniejsze awans jest jak najbardziej zasłużony. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu Tony nadal świetnie kieruje grą Spurs, asystując partnerom z drużynom oraz decydując się na indywidualne akcje po których zdobywa sporą liczbę punktów. Pomimo swojego wieku nadal jest bardzo szybkim obrońcą uprzykrzającym życie jedynkom rywali. Zdecydowanie postawa Parkera zasługuje na miejsce w TOP3.

 

#2 Anderson Varejao(-) Cleveland Cavaliers 35.6mpg, 15.1ppg, 15.3rpg

Brazylijczyk w dalszym ciągu jest nie do powstrzymiana. W ubiegłym tygodniu zdobywał średnio blisko 20 pkt i zbierał blisko 18 piłek w meczu, od początku sezonu jest jednym z najlepiej zbierających koszykarzy na parkietach NBA, co pozwala mu na zdobywanie dużej ilości punktów i notorycznemu notowaniu double-double. Ze swoich zadań jako center wywiązuje się wręcz nienagannie.

 

#1 Luol Deng(-) Chicago Bulls 40.7mpg, 18.1ppg, 7.4rpg

Numer jeden dzisiejszego rankingu to jak przed tygodniem skrzydłowy Byków Luol Deng. Brytyjczyk od początku sezonu plasował się w czołówce mojego rankingu i dzięki swojej równej utrzmyał najwyższą pozycję. Luol w dalszym ciągu jest najsolidniejszym graczem Chicago Bulls notując bardzo dobre statystki, a ponadto wykonując kawał dobrej roboty w defensywie, która w statystyka nie znajduje tak wielkiego odzwierciedlenia.

Kopiuj link do schowka