Top Foreigners – Odc. 3

19/11/2012
Nicolas

Nicolas Batum /fot. Flickr

Trzecia odsłona rankingu graczy spoza USA. W ubiegłym tygodniu pierwsze miejsce zajął Nicolas Batum, czy utrzymał swoją pozycję? Kto awansował a kto spadł w moim rankingu? Czy będą jakieś niespodzianki? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej.

 

 

#10 Jose Calderon (N)Toronto Raptors – 31.2mpg, 10.9ppg, 8.2apg

Dzisiejsze notowanie otwiera hiszpański rozgrywający Toronto, Jose Calderon. Kreator gry Raptors w ostatnim czasie zalicza coraz bardziej udane występy lepiej rozumiejąc się z resztą zespołu. W ataku spisuje się bardzo solidnie wypracowując partnerom z drużyny wiele okazji do zdobycia łatwych punktów.

#9 Andrea Bargnani (-7)Toronto Raptors – 34.2mpg, 16.2ppg, 4.4rpg

Włoch z meczu na mecz łapie w ofensywie pisuje się coraz lepiej, częściej trafia z dystansu nie unikając również akcji pod koszowych. Jednak Andrea w tym elemencie gry ma jeszcze spore rezerwy, podobnie jest z grą defensywną która pozostawia jak na razie wiele do życzenia i z pewnością jest do poprawienia.

#8 Andrei Kirilenko(N) MInnesota Timberwolves – 36.1mpg, 14.1ppg, 8.3rpg

Po powrocie do NBA i przy „szpitalu” jaki panuje w drużynie z Minnesoty Rosjanin spisuje się bardzo dobrze. Andrei jest obecnie jednym z najjaśniejszych punktów „Wilków” grając bardzo mądrze w obronie i skutecznie w ataku.

#7 Pau Gasol (+3)Los Angeles Lakers – 37.2mpg, 14.3ppg, 9.4rpg

Hiszpan po ubiegłotygodniowym spadku w moim rankingu, dziś lekko przesunął się w górę tabeli dzięki solidniejszym występom w ostatnim okresie. Gasol w obecnym systemie gry Lakers nie ma łatwego życia, szybsza gra dla bardziej statecznego silnego skrzydłowego nie jest największym marzeniem.

#6 Manu Ginobili (+3)San Antonio Spurs – 21.6mpg, 9.9ppg, 3.9apg

Po kontuzji, która wykluczyła go z pierwszych meczów obecnego sezonu nie ma już śladu. Argentyńczyk rozkręca się z meczu na mecz i jest bardzo dobrym wsparciem dla zespołu z ławki rezerwowych. Dostaje więcej minut do gry a to przekłada się na jego lepsze statystyki.

 

[reklama]

 

#5 Tony Parker (+3)San Antonio Spurs – 30.2mpg, 14.2ppg, 7.9apg

Rozgrywajacy „Ostróg” ustabilizował swoją formę w ubiegłym tygodniu i jego gra w destrukcji jak i w ataku wygląda tak jak się od niego oczekuje. Kreuje sporo dogodnych sytuacji swoim partnerom z drużyny, natomiast w obronie sprawia spore problemy rozgrywającym rywali.

#4 Serge Ibaka (+2)Oklahoma City Thunder – 32.7mpg, 14.6ppg, 6.6rpg

Po kolejny meczach Oklahomy Ibaka zachowuje bardzo podobne statystyki, co tylko potwierdza jego wyrównaną formę. Pomimo blisko dwukrotnie lepszej ilości zdobywanych punktów na mecz, równie dobrze spisuje się defensywie stopując akcje ofensywne rywali skutecznie uprzykrzając im życie.

#3Anderson Varejao (+2)Cleveland Cavaliers – 35.7mpg, 14.3ppg, 13.1rpg

Podium otwiera center Cleveland Brazylijczyk Varejao. Od początku sezonu jest znakomitym graczem podkoszowym, zbierając bardzo dużą ilość piłek, dzięki naturalnej łatwości z jaką wygrywa pozycje w „pomalowanym”. Dzięki temu zdobywa równie cenne punkty i przyczynia się do dobrej gry całego zespołu.

#2 Loul Deng (+2)Chicago Bulls – 40.1mpg, 18.1ppg, 7.2rpg

Deng wciąż rozgrywa bardzo dobre spotkania w barwach „Byków” i pomimo zdobywania sporej ilości punktów w spotkaniu, jeszcze ważniejsza jest jego gra obronna. Nie od dziś wiadomo iż Bulls swoją grę skupiają głównie na obronie, a dyspozycja Loul w tym elemencie gry jest bardzo dobra jeśli nie znakomita.

#1 Nicolas Batum (-)Portland Trailblazers – 39.5mpg, 20.8ppg, 6.1rpg

Jak przed tygodniem, tak i w tym notowaniu na pierwszym miejscu znalazł się Nicolas Batum. Kolejna życiówka w jego wykonaniu, bardzo dobra gra w ofensywie i dobra defensywa przekonuje mnie do tego, aby po raz drugi z rzędu Francuz znalazł się na pierwszym miejscu w moim rankingu.

 

Kopiuj link do schowka