Tony Parker chce skończyć karierę w Spurs

22/08/2018
tony parker

Tony Parker w jednym z najbardziej zaskakujących ruchów tego lata opuścił San Antonio Spurs. Rozgrywający jednak już planuje powrót do Teksasu.

Parker to prawdziwa legenda Spurs. 17 sezonów, 4 mistrzostwa, MVP Finałów 2007 i członek Wielkiej Trójki SAS. Tony jednak tego lata zdecydował się zmienić barwy klubowe, co dla świata NBA było niemałym szokiem. Wszyscy bowiem spodziewali się, że wzorem Tima Duncana i najprawdopodobniej także Manu Ginobiliego, Francuz zakończy swoją przygodę z koszykówką w San Antonio.

Sponsor serwisu

Ten scenariusz jednak nie stracił na ważności. Mimo przeprowadzki do Charlotte Hornets i podpisania dwuletniego kontraktu na łączną kwotę 10 milionów dolarów, Tony nie wyklucza powrotu pewnego dnia do Spurs:

“Nigdy nie mów nigdy. Teraz podpisałem dwuletni kontrakt z Hornets, ale nikt nie wie, co przyniesie przyszłość.”

Parker musi brać jednak pod uwagę, że tej przyszłości jako zawodnik NBA już wiele mu nie zostało. Rozgrywający ma 36 lat i jest po poważnej kontuzji. Po upłynięciu kontraktu z Szerszeniami, będzie miał uż 38 lat, co przy jego stylu gry z pewnością nie będzie pomocne.

Mimo wszystko, Tony jest przekonany co do jednego. Karierę zakończy w barwach Ostróg:

“Tak jest. Odejdę na emeryturę jako zawodnik Spurs. Zawsze kochałem San Antonio i Spurs.”

Może się to wydarzyć na podobnej zasadzie co w przypadku Paula Pierce’a. Skrzydłowy po ogłoszeniu emerytury podpisał jeszcze jeden, ostatni kontrakt z Boston Celtics trwający jeden dzień, właśnie po to, aby oficjalnie karierę zakończyć jako Celt. Zapewne to samo czeka Tony’ego, chociaż jeśli za dwa lata wciąż utrzyma przyzwoity poziom, może stać się jeszcze mentorem z ławki w drużynie Ostróg.

Kopiuj link do schowka