Tony Allen zostaje w Memphis

03/07/2013
Tony Allen

Tony Allen / fot. Flickr

Allen nie był może najgorętszym nazwiskiem tegorocznego offseason, ale z pewnością po kilku bardzo udanych (zwłaszcza w defensywie) sezonach w Memphis wzbudzał na rynku wolnych agentów spore zainteresowanie. Wnikliwie przyglądające mu się ekipy muszą jednak obejść się smakiem, gdyż wczoraj Tony podpisał z Grizzlies nowy kontrakt.

Umowa opiewa na 20 milionów dolarów i będzie trwać cztery lata, co po prostym matematycznym działaniu da nam 5 mln $ za sezon. Allen zarobi więc mniej niż w swoich nowych ekipach dostaną zarówno J.J. Redick(27 mln $/4 lata gry)i Kevin Martin (28/4). Jego talent po ofensywnej stronie parkietu rzeczywiście odbiega od wspomnianej dwójki, jednak ogromne znaczenie dla defensywy Niedźwiadków jest nieocenione i powoduje, że jest to chyba, jak na razie, jeden z najlepszych kontraktów trwającego offseason.

Popularny w Memphis Grindfatherzaliczał w zeszłym sezonie 8.9 punków, 4.6 zbiórek i 1.5 przechwytów na mecz, a także skończył na piątym miejscu w głosowaniu na najlepszego defensora ligi (1. miejsce wśród zawodników obwodowych). Jego nowa umowa najprawdopodobniej nie zawiera żadnych dodatkowych opcji drużyny na ostatni sezon, więc Allen może być spokojny o swoje zarobki, aż do rozgrywek 2016/17.

Grizzlies zrealizowali tym samym swój podstawowy cel, którym bez wątpienia było podpisanie Allena przy jednoczesnym braku konieczności do płacenia podatku od luksusu. Oprócz Tony’ego w ekipie ze stanu Tennessee zostanie także Jon Leuer, który podpisał z wicemistrzami konferencji zachodniej nową, trzyletnią umowę oscylująca wokół sumy 3 mln$.

Głównym zadaniem Niedźwiadków powinno być teraz szukanie rezerwowego rozgrywającego. Podobno Nuggets oferowali im już usługi Andre Millera, jednak Grizzlies nie byli zainteresowani jego dość wysokim kontraktem.

Kopiuj link do schowka