Tobias Harris odrzuca duże pieniądze od Clippers!

23/07/2018
Tobias Harris Clippers

Według informacji Davida Aldridge’a z NBA.com, Tobias Harris odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu od Los Angeles Clippers.

Tobias Harris trafił do Los Angeles Clippers jako element wymiany z udziałem Blake’a Griffina. Z miejsca stał się on jednym z liderów drużyny z LA. Teraz, po odejściu DeAndre Jordana, to on powinien być centralną postacią składu Clippers. 26-letni skrzydłowy wciąż ma przed sobą wiele lat dobrej gry i właściwie powinien dopiero wchodzić na swój najwyższy poziom. Zespół chciał ten fakt wykorzystać i zaproponował Harrisowi przedłużenie kontraktu warte 80 milionów dolarów płatnych w 4 lata.

Sponsor serwisu

Tobias Harris nie zgodził się jednak na takie przedłużenie i za rok stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Za sezon 2018/19 zainkasuje blisko 15 milionów dolarów. Z pewnością liczy on na to, że lato 2019 przyniesie mu znacznie wyższe zarobki. Maksymalna umowa, jaką będzie mógł podpisać za rok, wynosić będzie 145,5 miliona za cztery lata. Jeśli zostanie do końca sezonu w Clippers, oni będą mogli mu zaoferować 5 lat i 188 milionów. Różnica jest znaczna – pytanie tylko, czy ktoś będzie skłonny mu takie pieniądze zapłacić. Tobias Harris to zawodnik dobry, ale nie na maksymalną umowę.

Skoro więc Clippers nie zatrzymają Harrisa na dłużej na własnych warunkach, jego kontrakt staje się świetnym materiałem na przehandlowanie. Spójrzmy prawdzie w oczy – Clippers nie będą walczyć o nic w przyszłym sezonie. Nawet jeśli zawodnicy mówią, że celem są Playoffy, to wiemy przecież, że będzie o nie niezwykle ciężko. Schodzący, prawie 15-milionowy kontrakt Tobiasa Harrisa może być łakomym kąskiem dla niejednego zespołu, szykującego salary cap pod offseason 2019. Poza tym, lepiej wymienić schodzący kontrakt i dostać cokolwiek w zamian, niż czekać aż zawodnik odejdzie.

Kopiuj link do schowka