Timberwolves zainteresowani Dengiem i Noah

03/09/2018
fot. Bruce Bennett/Getty Images

Nie trzeba było długo czekać. Krótko po zwolnieniu Luola Denga przez Los Angeles Lakers, pojawiły się plotki o zainteresowaniu skrzydłowym ze strony Timberwolves.

Pewne rzeczy w życiu są trwałe i niezmienne. Na listę takich rzeczy z pewnością można wpisać zainteresowanie Toma Thibodeau swoimi byłymi graczami z Chicago. Trener i prezydent Minnesoty Timberwolves ściągnął do swojego zespołu już Jimmy’ego Butlera, Taja Gibsona i Derricka Rose’a. Teraz najprawdopodobniej podejmie próbę pozyskania jeszcze Luola Denga, a w przyszłości także Joakima Noah.

Sponsor serwisu

Jon Krawczyński z The Atlethic napisał w czerwcu, że jeśli pojawi się okazja, to Leśne Wilki będą walczyć o podpis Denga i Noah. Po tym, jak Lakers zwolnili skrzydłowego, dziennikarz potwierdził swe wcześniejsze doniesienia:

Co prawda Deng ma być na celowniku kilku spośród contenderów, lecz może perspektywa współpracy z dawnym trenerem, za czasów którego odnosił największe sukcesy, przekona go do zasilenia Minny.

Podobnie sytuacja wygląda z Joakimem Noah. Środkowy co prawda wciąż jest zawodnikiem New York Knicks, lecz nikt nie ma wątpliwości, że nie znajduje się on w planach na przyszłość tego zespołu. Dlatego też kwestią czasu jest również zwolnienie z kontraktu francuskiego zawodnika. Wtedy zapewne, Thibs byłby jedną z pierwszych osób przy telefonie do Jo.

Kto będzie następny? Kirk Hinrich, Carlos Boozer? Obaj zakończyli karierę, ale jeśli tylko wyraziliby chęci, Thibs zapewne nie zastanawiałby się zbyt długo.

Kopiuj link do schowka