Tiago Splitter i Pablo Prigioni w Nets

24/04/2018
fot. Getty Images

Brooklyn Nets wzmacniają swój sztab trenerski na najbliższy sezon. Właśnie ogłosili zatrudnienie dwóch byłych graczy NBA. Są to Pablo Prigioni i Tiago Splitter.

Nets postanowili dać szansę weteranom, którzy jeszcze niedawno biegali po parkietach najlepszej ligi świata. Teraz, po krótkim pobycie na emeryturze obaj rozpoczynają swoje nowe kariery. Prigioni jako asystent, natomiast Splitter jako skaut.

Sponsor serwisu

Pablo Prigioni zapisał się w historii ligi jako najstarszy debiutant. Po raz pierwszy postawił stopę w 2012 roku w koszulce New York Knicks w wieku aż 35 lat. Jego 4-letnia przygoda z NBA zawierała jeszcze epizody w Houston Rockets i Los Angeles Clippers. Argentyński rozgrywający największe sukcesy święcił w lidze hiszpańskiej prowadząc Baskonię do między innymi mistrzostwa i pucharu Hiszpanii. Pablo jest również brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Pekinu. Od przyszłych rozgrywek będzie jednym z asystentów Kenny’ego Atkinsona.

Tiago Splitter natomiast z pewnością miał bardziej udaną karierę w Stanach. Brazylijski środkowy trafił do NBA w 2010 roku i następne 5 sezonów rozegrał w barwach San Antonio Spurs. Był ważnym elementem rotacji i świętował nawet zdobycie tytułu w 2014 roku. Rok wcześniej jednak w Game 2 Finałów 2013 wydarzyło się to:

Po odejściu z San Antonio, Tiago grał jeszcze w Atlancie i Philadelphii, lecz problemy z urazami pleców zmusiły go, do zakończenia przedwcześnie kariery. Teraz zaledwie 33-letni Splitter będzie jednym ze skautów Nets. Ponadto do jego obowiązków należeć będzie także indywidualny rozwój zawodników.

Kopiuj link do schowka