Thompson: Nawet bez LeBrona jesteśmy faworytami wschodu

28/09/2018
Tristan Thompson

Bukmacherzy stawiają Cavaliers mniej więcej na 12. pozycji w konferencji wschodniej. Nisko? Według Tristana Thompsona zdecydowanie za nisko!

Po odejściu LeBrona do Lakers, jedną z ciekawszych dyskusji jest ta o faworytach konferencji wschodniej. Najodważniej wymienia się Boston Celtics, ale mówi się również o Sixers, czy Raptors. Czy ktoś jednak uwzględnia Cleveland Cavaliers? Raczej nie. No, może poza samymi Cavaliers, a konkretniej poza Tristanem Thompsonem, który podzielił się swoim punktem widzenia z reporterami:

“Wciąż jesteśmy czterokrotnymi zwycięzcami konferencji wschodniej. Tak długo jak nikt nas tego nie pozbawi, pozostałe drużyny nie mają nic do gadania. Boston, Phily – nie mają nic do gadania. Celtics mieli przewagę własnego parkietu, a i tak przegrali siódmy mecz. Sixers przegrali prawie do zera. Toronto – już znamy tę historię. Więc tak długo, jak nikt nas rzeczywiście nie pokona, nikt nie ma za bardzo nic do gadania.”

Sponsor serwisu

No cóż, trudno odmówić Thompsonowi jednego – aż do końca nadchodzącego sezonu regularnego to Cavaliers pozostają aktualnymi mistrzami konferencji. Ile jest to jednak warte w przewidywaniach kto wygra w kolejnych rozgrywkach? Obawiam się, że niewiele.

Cleveland Cavaliers wygrywający wschód w sezonie 2018/19 byliby ogromną niespodzianką, ale z drugiej strony, nie powinniśmy też zbytnio marginalizować ekipy z Ohio po odejściu LeBrona. Nie są to Heat 2014, ale też nie powinni być to Cavs 2010. Jeśli doszukiwać się jakichś optymistycznych przewidywań, to można zerknąć na defensywną stronę parkietu. W ubiegłym sezonie Cavs byli 29. ligową defensywą. Co ciekawe, z LeBronem na parkiecie tracili prawie o 6 punktów więcej niż bez. Ot, ciekawostka – oczywiście nie da się uchwycić wpływu Jamesa na grę jedną, tak prostą statystyką. Nie powinno się z tej jednej liczby wyciągać żadnych wniosków, ale gdybym był fanem Cavaliers… Trzymałbym się tej myśli. Być może właśnie na te statystyki patrzył też Tristan Thompson?

Kopiuj link do schowka