Thompson: Celtics największym zagrożeniem dla Warriors

28/09/2018
fot. USA TODAY Sports

Boston Celtics wyrośli w ostatnim sezonie na jednego z najpoważniejszych kandydatów do wygrania mistrzostwa NBA w 2019 roku. Teraz ich klasę docenił Klay Thompson, określając ich największym zagrożeniem dla Warriors.

Boston Celtics zdaniem większości są największym faworytem do wygrania Wschodu w tym sezonie. Zdaniem wielu ich zwycięstwo w konferencji jest praktycznie pewne. Podobnie sytuacja ma się na Zachodzie w kwestii Warriors. Wszystko wskazuje zatem na to, iż drużyny te są na kursie kolizyjnym i to w samym wielkim finale.

Sponsor serwisu

Z tego powodu też nie brakuje pytań i komentarzy na temat potencjalnej rywalizacji pomiędzy Bostonem i Golden State. Kyrie Irving stwierdził, że Celtowie są w stanie pokonać Wojowników. Draymond Green odparł, że wcale się nie dziwi:

Teraz natomiast Klay Thompson określił Celtics jako najpoważniejszych rywali Dubs w walce o three-peat:

“Lubię zespół Bostonu. Mają bardzo ciekawy, młody skład. Od rozgrywającego do centra. Mają drużynę, która jest swoistym odbiciem naszej – dobre warunki fizyczne, znakomici strzelcy i obrońcy, dodatkowo nie są samolubni na parkiecie. Dlatego uważam, że oni będą drużyną z którą będziemy musieli się najbardziej liczyć.”

James Harden i Chris Paul z pewnością uśmiechają się pod nosem na takie komentarze. Rockets zdaniem wielu fachowców wygląda słabiej niż w ubiegłym roku, przynajmniej na papierze. Wciąż jednak są najpoważniejszym chyba rywalem Wojowników na Zachodzie, nie można ich zatem lekceważyć.

Mimo wszystko, jeśli Celtics będą zdrowi to faktycznie zdają się być bliżej potencjalnej detronizacji obecnych Mistrzów.

Jedno jest pewne – jeśli te dwie drużyny spotkają się w wielkim finale, nie powinno zabraknąć emocji. Przynajmniej bazując na tym jak wyglądała ich rywalizacja w zeszłym sezonie:

Kopiuj link do schowka