Terry Rozier nie dogadał się z Celtics

13/10/2018
fot. Winslow Townson-USA TODAY Sports

Terry Rozier i Boston Celtics wciąż nie doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia debiutanckiego kontraktu. I choć czas mają do poniedziałku, stanowiska są zbyt dalekie do pogodzenia.

Rozier może przedłużyć swoją debiutancką umowę do 15 października. Jeśli tego nie zrobi, stanie się zastrzeżonym wolnym agentem w przyszłe wakacje. Wedle wszelkich informacji do tego dojdzie, gdyż oczekiwania zawodnika nie mogą zostać spełnione przez zarząd Bostonu.

Sponsor serwisu

Jak podaje Adam Himmelsbach z Boston Globe, powołując się na anonimowe źródło, Scary Terry oczekuje miejsca w wyjściowej piątce i zarobków w okolicach 20 milionów za sezon. Ainge oczywiście nie ma zamiaru płacić tylu pieniędzy swojemu rezerwowemu rozgrywającemu.

Nikt w Celtics nie zamierza także postawić na Roziera kosztem Kyriego Irvinga. Tym bardzie, że Uncle Drew zapewnił już oficjalnie, iż planuje przedłużyć swoją przygodę z Bostonem. To oznacza, że w przyszłe wakacje Rozier będzie zastrzeżonym wolnym agentem i Celtics mogą stracić swojego rozgrywającego za darmo. Dlatego też możemy spodziewać się wielu plotek z udziałem Roziera, a ostatecznie także transferu gdzieś w okolicach trade deadline.

Tym bardziej, że po znakomitych występach Roziera w zeszłorocznych playoffs chętnych na jego usługi z pewnością nie zabraknie. Kto ustawi się w kolejce? Może Phoenix Suns, którzy potrzebują nominalnego rozgrywającego? Gdzie jeszcze byście widzieli Terry’ego?

Kopiuj link do schowka