Terry Rozier: „Danny mnie nie wymieni”

11/09/2017
Terry Rozier Boston Celtics NBA Nick Laham/Getty Images

Skład Boston Celtics został tego lata mocno przebudowany i każdy mógł drżeć o swoje miejsce w klubie – poza Terrym Rozierem, oczywiście.

Boston Celtics w tym offseason przeprowadzili poważne zmiany w rotacji. W całym składzie zostało na dobrą spraw tylko czterech zawodników, którzy reprezentowali Boston także w poprzednim sezonie.

Nikt nie mógł się tego lat czuć bezpiecznie – nawet lider zespołu, symbol zeszłorocznych sukcesów, Isaiah Thomas, musiał liczyć się z tym, że nie jest nietykalny. Wiemy, jaki spotkał go los.

Pośród graczy Celtics uchował się jednak jeden zawodnik, który wierzył w swoja nietykalność. Pierwszy do głowy przychodzi Jaylen Brown, który w swoim pierwszym sezonie w NBA pokazał bardzo dużo potencjału. Chodzi jednak o innego młodego zawodnika. Zapytany o to, czy obawia się wymiany, Terry Rozier odparł uśmiechnięty:

Haha, nieee, Danny mnie nie wymieni.”

Czy to nadmierna pewność siebie? A może Danny Ainge zapewnił gracza o tym, że może czuć się bezpieczny. Na pewno ma to sens z punktu widzenia strategii na przyszłość. Boston Celtics ma w rotacji sporo potencjału, który zrealizowany zostanie dopiero w przeciągu najbliższych kilku lat.

Kadra Celtics jest po prostu dobrze zbilansowana – ma graczy, którzy pomogą odnosić sukcesy teraz, a także tych, którzy za jakiś czas przejmą schedę po starszych kolegach.

Jason Taytum, Jaylen Brown, Terry Rozier. Ostatni z zawodników trochę nie pasuje do układanki – ze względu na fakt, że nie pokazał jeszcze, że może wyrosnąć na gracza który może zagwarantować świetlaną przyszłość.

W ciągu dwóch sezonów w NBA Terry Rozier notuje średnio 4,3 punktu, 2,6 zbiórki i 1,5 asysty, dostając tylko około 14 minut w meczu. Można po części usprawiedliwiać to tłokiem, jaki panował w ostatnich latach na pozycjach obwodowych w Bostonie. Teraz jednak Rozier powinien dostać większą rolę – być może uwolni także swój potencjał i udowodni, że rzeczywiście nie warto go wymieniać.

Kopiuj link do schowka