Teraz rzuca Ilyasova

31/12/2016
ersan

I historyczna szansa na znalezienie chociaż na moment w szanowanej ósemce drużyn…BILANS 14-19!!!

Przed tym meczem chłodziłem szampana na przywitanie mojej ulubionej drużyny pierwszy raz w ósemce zachodu, a po meczu sądzę, że to może jednak dobrze, że ta 29-ta obrona ligi, która jest absolutnie najgorsza w bronieniu rzutów za 3 punkty, nie stanie w kwietniu do 4-meczowego pojedynku z Golden State Warriors. Z taką perspektywą już lepiej zostać sobie na tym 9-tym miejscu i cieszyć się udanymi wakacjami na Big Island.

Denver Nuggets wciąż nie potrafiący ni chu chu w obronie przywitali z owartymi ramionami i ooootwartą drogą do kosza tych dziewięciu zawodników Filadelfii siedemdziesiąt sześć. Sixers byli w back-to-backu bez Jahlila Okafora i innych ludzi, którzy normalnie biegają na parkiecie w ich barwach. Nie mam pojęcia kto.

Sixers w ciągu 7 minut zebrali 9 piłek w ataku i mieli już 11 punktów z ponowień wykorzystując bezwzględnie fakt, że Mike Malone obchodził swoje prywatne święto nie grania Kennethem Fariedem w I kwarcie obok Jokica. Dzień swięty święcić.

Celebruje też okres ignorowania możliwości Darrela Arhura, więc Irsan Ilyasova wyglądał jak bóg koszykówki rzuciwszy i trafiwszy (..idź już się napić..) jakieś 15 trójek. Tj McConnell – człowiek z fryzurą agenta ubezpieczeniowego – jeszcze nigdy w życiu nie trafił zza łuku, ale dziś przeciwko temu pomnikowi defensywy Nuggets był 3/3. Gary Harris krył go w ostatnich posiadaniach.

Robert Covington też oczywiście był nie do zatrzymania, bo co robi Robert Covington. Stoi na 8 metrze i sieka trójki. Cała redakcja w szoku.

Jusuf Nurkic miał momenty w grze 1v1 z Embiidem, ale piszę to tylko dlatego, żeby udowodnić światu, że Jusuf Nurkic powinien jednak czasem dostać jakieś minuty od trenera, który już 2 rok z rzędu szuka rotacji dla dwójki centrów.

Ogólnie to w ataku Nuggets byli skuteczni, to nie był problem. Sam Jokic szedł po mecz kariery w pierwszych minutach. Jednak gdy pozwalasz 76ers na 124 punkty na koniec trasy wyjazdowej, w back-to-backu, grającym w dziewięciu, gdzie dziewiątym jest eeeeeehhh … Luwawo-Cabarro… który też rzucił trójkę, to ja nie będę tego chwalić. To niech DeMarcus Cousins wystąpi w playoffach. Napisałbym to samo gdyby wygrali 126-124.