Teodosic zostaje w LA Clippers

17/07/2018

Los Angeles Clippers nadal wierzą w serbskiego rozgrywającego i chcą mu dać jeszcze jedną szansę. Dlatego postanowili pozostawić go w drużynie i zapewnić mu gwarantowany rok kontraktu. Jak mówi Brad Turner z Los Angeles Times Serb jest w Mieście Aniołów ponoć bardzo lubiany.

Rok temu Milos Teodosić związał się z Los Angeles Clippers 2-letnią umową, opiewającą na ponad 12 mln $. Przez dobrych kilka lat był świetny na europejskich parkietach, ale w końcu zdecydował się na zmianę środowiska i w wieku 30 lat dołączył do ligi NBA. Jego premierowy sezon 2017/18 nie był do końca udany. Opuścił prawie połowę sezonu z powodu urazów raz jednej, raz drugiej stopy i rozegrał tylko lub aż 45 spotkań, wychodząc w pierwszej piątce 36 razy. Nie rozegrał końcówki sezonu regularnego, ponieważ wtedy pojawiła się u niegoMiał być rozgrywającym po odejściu Chrisa Paula, ale jak wiemy nie często mógł pomóc drużynie.

Na kolejny sezon pod koniec czerwca Teodosic wykorzystał już zapisaną w kontrakcie opcję zawodnika, jednak jego umowa nie była w pełni gwarantowana. Do niedzieli zespół mógł go jeszcze zwolnić ze składu i zapłacić mu jedynie 2.1 mln $ gwarantowanych pieniędzy. To właśnie po 15 lipca uległo zmianie, klub zechciał dać kolejną szansę na grę dla rozgrywającego. Dzięki temu w swojej opcji zawodnika zarobi w rozgrywkach 2018-19 6.3 mln $.

W swoim debiutanckim sezonie Teodosic notował średnio 9,5 punktu, 2.8 zbiórki, 4,6 , trafiając 41,9 FG% i 37,9 3PT%.  Clippersi już wtedy zaczeli swoją przebudowę. Od zeszłego sezonu w drużynie nie ma Chrisa Paula, pod koniec stycznia tego roku odszedł Blake Griffin a niedawno DeAndre Jordan. Wielkie trio więc ostatecznie upadło. Serbski rozgrywający stał się więc z automatu jednym z elementów zmian w drużynie, a także jest solidnym gwarantem doświadczenia i jakości na parkietach.

W jedynym sezonie grał  średnio około 25 minut na mecz i to prawdopodobnie jego maksimum, jakie w swoim wieku i przy swojej kondycji może zaprezentować. Na obwodzie powalczy o miejsce z taki graczami jak Patrickiem Beverleyem, Lou Williamsem czy Averym Bradleyem. Clippers mają aż 8 zawodników obwodowych pod aktualnym kontraktem co może oznaczać w najbliższej przyszłości wymianę któregoś z nich.

Kopiuj link do schowka