Szybki telefon Iversona do Bena Simmonsa

05/05/2018
Allen Iverson Ben Simmons

To, co dzieje się w serii Celtics kontra Sixers jest odrobinę zaskakujące. Jest to wynikiem słabszej gry 76ers, w tym także (przede wszystkim?) Bena Simmonsa.

Drugi mecz, po którym wynik serii to 2:0 dla Bostonu, był w wykonaniu Simmonsa wyjątkowo słaby. W 30 minut spędzonych na parkiecie zdobył zaledwie 1 punkt i oddał tylko 4 rzuty. Oczywiście, ta niedyspozycja Simmonsa jest w dużej mierze spowodowana świetną defensywą podopiecznych Brada Stevensa, ale przecież Simmons w sezonie spotykał już dobrze broniących przeciwników i radził sobie całkiem nieźle.

Sponsor serwisu

Seria wraca do Filadelfii, ale młodym Sixers ciężko będzie wyjść ze straty 0:2. Historycznie rzecz biorąc, Celtics nigdy w Playoffach nie przegrali serii, jeśli prowadzili w niej 2:0. Zawsze może być ten pierwszy raz, ale łatwo nie będzie. Okazuje się, że po ostatnim meczu do Bena Simmonsa zadzwonił Allen Iverson. Była gwiazda Sixers wsparła obecną gwiazdę Sixers dobrym słowem, mającym podbudować pewność siebie:

“Powiedział, żebym po prostu grał, bo przecież wiem jak się gra i to jak moja druga natura… Dał mi trochę słów wsparcia. Moja pewność siebie stoi na wysokim poziomie. Jestem pewny siebie za każdym razem, kiedy moja stopa dotyka parkietu. To się raczej nie zmieni.”

Pewność siebie i odpowiednie nastawienie to duża część sukcesu. Ważne są też umiejętności, które Ben Simmons bez wątpienia ma. Nawet jeśli wszystko pójdzie dobrze, ciężko będzie sforsować defensywę Celtics, która bardzo się poprawiła od czasu powrotu Marcusa Smarta. Trener Sixers, Brett Brown, przyznaje, że starcie z obroną Celtics jest dla Simmonsa ciężkim wyzwaniem.

“To, co robią teraz Celtics, to jest to samo, co robiły inne zespoły przez cały sezon kryjąc Bena Simmonsa, tylko egzekwowane naprawdę dobrze. Ben widzi przed sobą ścianę. To samo w swoich wczesnych latach kariery widział LeBron James. Musisz wtedy żyć z pull-upów, nie z wjazdów pod kosz. Widzisz przed sobą wszystkich pięciu przeciwników. W tym względzie Celtics robią naprawdę dobrą robotę.”

Ben Simmons w swojej karierze w NBA nie trafił jeszcze ani jednej trójki, grając na pozycji rozgrywającego. Na tym etapie sezonu okazuje się to w końcu problemem. Być może Sixers znajdą jakiś sposób, jak ten problem przezwyciężyć. Dziś w nocy trzeci, bardzo ważny dla losów serii mecz. To spotkanie, jak i wszystkie inne, zobaczyć możesz na stronie forBET.pl

Kopiuj link do schowka