Suns nie są matadorami

15/11/2012
P.J. Tucker i Joakim Noah /

P.J. Tucker i Joakim Noah /fot. Flickr

Kolejna pogoń Suns okazała się nieskuteczna. Spokojniejsi i bardziej wyrachowani w końcówce Bulls dowieźli zwycięstwo po dogrywce.

Był to ósmy z dziewięciu meczów w tym sezonie, w którym Suns na jednym z etapów meczu przegrywali 10 lub więcej punktami. W szczytowym momencie było ich 18, ale w końcu Phoenix odrobili już 26 punktów straty do Cavaliers, więc 18 z Bulls im nie straszne.

Do gry kolejny raz wrócili dzięki świetnej grze rezerwowych. Sebastian Telfair trafiał trójki, a P.J. Tucker walczył o zbiórki w ataku niczym Dennis Rodman. Do tego dołożył świetną obronę i za to wszystko został wynagrodzony zdobyciem punktów dających dogrywkę dla Suns.

Wreszcie dobry mecz rozegrał Luis Scola, ale gdy Argentyńczyk gra dobrze, nie wróży to najlepiej Suns. W wygranym meczach Scola rzuca zaledwie 9.8 punktu na mecz, a w przegranych wliczając spotkanie z Bulls 19.8. Tak więc Scola był długimi momentami nie do zatrzymania, walczył na tablicach (14 zbiórek), ale nie wytrzymał do końca meczu, spadając z boiska za 6 fauli.

[reklama]

Bulls to skrzętnie wykorzystali, grając najważniejsze akcje przez… Joakima Noah, który rzucał z 4-5 metrów na wprost kosza. Pomimo nienajlepszej techniki pchnięcia rzutu, Francuz trafiał, dzięki czemu Bulls wywieźli zwycięstwo.

Do gry wrócił w tym meczu Kirk Hinrich, co umożliwiło spokojniejszą grę Chicago. Nate Robinson mógł spokojnie wrócić na ławkę rezerwowych i stamtąd wyczyniać różne rzeczy, np. trafiać po minięciu rywala, polegającym na przejściu pomiędzy jego nogami. Telfairowi gratulujemy skoczności i polecamy starty w mitingach lekkoatletycznych, w biegach przez płotki.

Kolejny raz obok gry był Marcin Gortat. Polak jak zwykle starał się, grał dobrze w obronie, ale oglądając ten mecz miało się wrażenie, jakby jego rola była ograniczona do podobnej, jaką miał w Orlando Magic. Jedyna różnica to liczba minut. W ataku piłkę dostawał rzadko, tylko raz akcja była rozegrana pod niego. Dostał piłkę 3 metry od kosza z Carlosem Boozerem, którego ograł i zdobył 2 punkty.

Pozostałe zdobycze, to albo rzuty osobiste po zbiórce, albo z kontrataku, albo wynikające z braku pomysłu drużyny na rozegranie ofensywy. Jeśli Suns chcą wygrywać, muszą częściej z usług Gortata korzystać. Jego przewaga nad Beasleyem i Scolą jest taka, że nie miewa aż takich załamań rzutowych jak Ci dwaj.

Piotr Zarychta @ Twitter

Kopiuj link do schowka