Styl prosto z NBA

30/05/2012

Zawodnicy z NBA mają różne style. W historii ligi była niezliczona ilość zawodników, którzy swoim sposobem ubierania wzbudzało dużo kontrowersji, ale byli także ludzie, których styl był godny do naśladowania. A jak to jest teraz?

Wiadomo, każdy ma inny gust i o tego czy ten strój mu się podoba czy nie, nie możemy podważać, ale jak najbardziej swoje zdanie możemy na ten temat wyrazić. Mnie osobiście bardziej podobał się hip hopowy styl, który wniósł do NBA Allen Iverson. Okres hip hopowej mody mijał z roku na rok. Wprowadzono zasadę, że zawodnicy nie uczestniczący w meczu np. z powodu kontuzji muszą być ubrani w garnitury i tak samo mieli być ubrani na konferencje prasowe.

Od około roku możemy zaobserwować dość kontrowersyjne stroje niektórych gwiazd z parkietów koszykarskich. Nie wiem o co chodzi w zakładaniu okularów z grubą czarną obwódką takie jakie noszą między innymi LeBron James, Kevin Durant, Carmelo Anthony czy Russell Westbrook. Ten ostatni od playoffs zaczął nosić “hipsterskie” koszulki, które nie każdemu się podobają.

Barkley z TNT poruszył temat różowych spodni Dwyane Wade’a. Flash mówi, że wszyscy zaczepiają go o te spodnie, bo sami nie mogą ich założyć. Zgodzę sie z Chuckiem i odpowiem Wade’owi tak samo czyli “żaden facet nie może nosić takich spodni”.

Stylowym facetem jest Nick Young, który sam tak o sobie mówi. “SwaggyP” w playoffs dość często nosił powiedzmy, nietypowe kreacje takie jak:

lub

http://www.youtube.com/watch?v=IaMOGB-0XKQ

Podsumowując, NBA od strony poza parkietowej zmienia się według mnie na gorsze. Rozumiem, że każdy zawodnik może sobie zakładać to co chce, ale to może na wyjścia na imprezy, a nie na konferencje.

Poniżej wstawiam jeszcze dwa krótkie filmiki, które znalazłem szukając materiałów do tego artykułu. Pokazują one jeszcze więcej eksperymentów zawodników z ciuchami.

http://www.youtube.com/watch?v=IcI2Cn4_yqo&feature=g-u-u

?ledź autora tego tekstu na Twitterze!

Kopiuj link do schowka