Steve Clifford zwolniony z Hornets!

13/04/2018
Steve Clifford

Ależ się nam rozbujała karuzela trenerska. Po tym jak w ostatnich dniach pracę stracił Jeff Hornacek i Frank Vogel, teraz dołączył do nich trzeci szkoleniowiec. Ten jednak jest najbardziej zaskakujący. Charlotte Hornets właśnie ogłosili, że Steve Clifford został zwolniony.

Clifford był trenerem Szerszeni przez pięć kolejnych sezonów. W tym sezonie jednak postawa drużyny była rozczarowująca, a Charlotte skończyło rozgrywki na słabym 10 miejscu z bilansem 36-46. Ogólnie podczas swej kariery, Steve osiągnął bilans 196-214, a zespół z Północnej Karoliny dwukrotnie meldował się w playoffs.

Sponsor serwisu

Jest to pierwsza decyzja jaką podjął na stanowisku GM-a i prezydenta klubu Mitch Kupchak. Menadżer, który sam został zatrudniony zaledwie przed kilkoma dniami, najprawdopodobniej będzie chciał zastąpić Clifforda, trenerem którego lepiej zna i któremu ufa. Trzeba jednak przyznać, że jest to bardzo zaskakujące i ryzykowne posunięcie.

Clifford bowiem naprawdę wykonywał niezłą robotę z Hornets, patrząc na to jakim dysponował składem w ostatnich latach. W tym roku dużo złego zrobiły kontuzje. Ponadto Clifford był znany ze swoich dobrych kontaktów z zawodnikami. Sam Kemba Walker bardzo chwalił sobie relację z trenerem, zatem może nie być zachwycony taką decyzją.

Kto zastąpi Clifforda? Na ten moment nie wiadomo. Jest to na tyle zaskakujące wiadomość, że nikt nie spekulował w ostatnim czasie o kandydatach na to stanowisko.

Gdzie z kolei pójdzie sam Steve? Nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy. Szanowany w środowisku, uważany za dobry talent taktyczny, z pewnością otrzyma oferty. Może właśnie w Magic, gdzie przecież swego czasu był asystentem.

Kopiuj link do schowka