Stephenson: To LeBron chciał mnie w Lakers

31/08/2018
fot. Brian Spurlock/USA TODAY Sports

Los Angeles Lakers dokonali tego lata co najmniej kilku zaskakujących transferów. Jednym z nich był Lance Stephenson. Obrońca uważa, że przybył do LA na osobiste życzenie LeBrona.

Lakers stali się jednym z największych zwycięzców offseason po tym jak James zdecydował się grać w Mieście Aniołów. Jednakże ich następne ruchy na rynku transferowym wzbudziły pewne kontrowersje.

Sponsor serwisu

LeBron w ostatnich latach był najbardziej efektywny będąc otoczonym przez strzelców, którym mógł rozdawać piłki w przypadku podwojeń. Jeziorowcy natomiast po jego podpisaniu dodali do składu graczy, którzy potrafią rozgrywać piłkę, lecz ich zdolności strzeleckie stoją pod znakiem zapytania takich jak Rajon Rondo czy Lance Stephenson.

Jednakże, jak twierdzi ten ostatni, jego transfer był osobistym życzeniem LBJ:

“Magic Johnson zadzwonił do mnie i powiedział, że LeBron jest bardzo, bardzo zainteresowany moją osobą. Poprosiłem o kilka godzin do namysłu.”

Stephenson jest bardzo blisko związany z Indianą, która dwukrotnie dała mu szansę, najpierw wybierając go w drafcie z 40 numerem, a następnie podpisując z nim kontrakt do końca sezonu w marcu 2017 roku. Dlatego też musiał poważnie rozważyć pomysł odejścia z Indianapolis, lecz jak sam twierdzi, planuje jeszcze wrócić do Indy:

“Oczywiście. To jest mój dom. Zawsze będę chciał tu wrócić.”

Ostatecznie jednak podpisał roczną umowę z Lakers i dołączył do orszaku Króla Jamesa:

“Zdecydowałem się przejść do Lakers z nadzieją, że wygramy wiele spotkań i będzie niezła zabawa.”

Lance i LeBron mają swoją historię. Stephenson podejrzewa, że właśnie z tego powodu James bardzo chciał mieć go w swojej drużynie. Jeśli rzucający obrońca był w stanie wyprowadzać z równowagi LeBrona, będzie potrafił utrudniać życie innym zawodnikom:

“Prawdopodobnie będzie chciał mnie napuścić na innych graczy. Będzie zabawnie. To będzie niezwykle interesujący rok grając z nim i wspólnie wygrywać mecze.”

Komu w najbliższych rozgrywkach Lance postanowi dmuchać do ucha?

Kopiuj link do schowka