Środkowy Golden State Warriors kończy sezon

03/12/2018
fot. Kyle Terada

To naprawdę jest najtrudniejszy sezon w złotej erze Golden State Warriors. Zespół właśnie stracił na dłuższy czas swojego podstawowego centra.

Damian Jones, podstawowy środkowy Warriors doznał poważnej kontuzji w trzeciej kwarcie ostatniego spotkania przeciwko Detroit Pistons.

Sponsor serwisu

Jones zerwał lewy mięsień piersiowy i będzie zmuszony poddać się operacji. Kontuzja, chociaż bardzo rzadka, to już drugi raz przytrafiła się Damianowi. W college’u zerwał prawy mięsień piersiowy. Dokładny czas jego przerwy będzie znany po zabiegu i wcześniejszym spotkaniu z lekarzami w Chicago. Jednak według wszelkiego prawdopodobieństwa oznacza to koniec sezonu dla tego zawodnika. Jeśli w ogóle wróci w tych rozgrywkach, to najwcześniej podczas playoffs.

Dla Warriors to wielki cios. Zespół cały czas zmaga się z urazami, a ich ławka rezerwowych nie jest już tak produktywna jak w ubiegłych latach. Środkowy dostarczał ponad kwadrans solidnej gry obok starterów. Strata Jonesa przytrafiła się w najgorszym możliwym momencie. Tym bardziej, że DeMarcus Cousins wróci do gry najwcześniej za miesiąc.

Źródło:Youtube.com/Warrior like the Blur

Jak zapowiedział trener Steve Kerr – Dubs zamierzają powołać do składu Marcusa Derricksona, przynajmniej na resztę serii wyjazdowej. Jak poradzą sobie GSW? Na całe szczęście do składu w najbliższym czasie powróci Draymond Green, lecz problemy zdrowotne i zwiększona liczba minut podstawowych zawodników, mogą źle się odbić na dyspozycji drużyny podczas playoffs.

Niezależnie od kontuzji, Dubs pozostają zdecydowanym faworytem do tytułu mistrzowskiego. Kurs na taki zakład wynosi na PZBuk 1.57. Postawić na Warriors możecie zawsze, najlepiej z kodem rabatowym ZKNBA dla naszych czytelników.

Kopiuj link do schowka